Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Akik idén már repültek wizzair...

Akik idén már repültek wizzair-el, hallottam hogy felszállás előtt helyére szokott lenni hogy egymás mellett tudjanak ülni családok, ez idén is működik?

Figyelt kérdés

Ketten párommal repülnénk, azon gondolkodom, hogy vegyek-e jegyet vagy "egymás mellé jegyet" vagy ne?

Olvastam hogy úgy működik sokszor hogy a legiutaskisero is segít a helyelosztásban.

Akik már idén utaztak, mi a tapasztalat?



2023. júl. 18. 06:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Idén utaztam velük, nem tapasztaltam, de korábban engem is megkértek cserére. (Egyedül utazom, könnyen cserélek).
2023. júl. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem így működik.

Oda ülsz, ahová szól a jegyed.

Lehet trükközgetni, hogy cserélgetsz más utasokkal, ami vagy bejön vagy nem.

2023. júl. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A vészkijárotokhoz szoktak átültetni utasokat, ha ott épp nem ül senki, hogy vészhelyzetben legyen aki nyissa az ajtót. Esetleg még akkor, ha a súlyeloszlás nem megfelelő a gépen.
2023. júl. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Ahova szól a jegyed, oda ülsz. Ha valaki direkt fizetett (akár többet is) hogy egy konkrét helyre szóljon a jegye, akkor nem fog cserélgetni.

Egyszer kértek meg, nem utasok, hanem a légiutas kísérő, mert kevesen voltak a gépen, és a súlyeloszlás miatt hátra kellett ülnöm.

2023. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Rendszeresen utazom wizzairrel és még sosem tapasztaltam olyat, hogy a crew kezdeményezett volna cserét. Én viszont már kezdeményeztem átülést és megengedték. Utastársakkal én nem cserélgetnék, mert ugye eleve vannak, akik pluszt pénzt fizettek a helyért és iszonyat bunkóság lenne kirobbantani onnan, amiért fizetett (velem egyszer megpróbálta egy utastársam és elutasítottam, utána egész úton duzzogott). Viszont ha van üres hely az utastársam mellett vagy mellettem, akkor a előfordult már, hogy egyikünk átült. Vagy a legjobb, ha van egy egész üres sor (elöl a drágább helyek ;)), akkor oda is simán át lehet ülni, a crew megengedi. De csak ha nincs tele a gép. Ha tele van, akkor nem fogsz leállni mászkálni, kérdezősködni, idő sem lesz rá, mert ahogy beszáll az utolsó becsekkolt utas, már lő is ki a gép. Javaslom, hogy a végén szálljatok be, akkor látjátok, hogy van-e még szabad hely valahol és gyorsan tudtok intézkedni, mert ha hamar beszálltok, akkor ott fogjátok figyelni, hogy jön-e még valaki az üres helyre vagy sem. Szerintem amúgy ha fontos nektek, hogy egymás mellé üljetek, akkor szánjatok rá. Én amikor először utaztam a lányommal, akkor megvettem a fix helyet, de utána már nem. 16 éves kamasz, egyáltalán nem fontos neki, hogy egymás mellett üljünk. Volt, hogy ő a gép elejében ült, én meg a végében, tele volt a gép, esélyünk nem volt cserélgetni, de nem bántuk. Legutóbbi repülésünkkor lett volna szabad hely mindkettőnk mellett, de inkább beültünk az ablak mellé a saját sorunkban (nem oda szólt a jegyünk, de a középső ülésről simán átültünk) és lent találkoztunk. :)
2023. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a 3 éves csimotát pl. melléd ültetik mint családtagot, de ott eleve úgy osztja a rendszer. A párodat meg 99% eséllyel nem melléd sorsolják, majd hülyék is lesznek, akkor ki venné meg az üléseket jó pénzért?

A cseréért koldulókat amúgy kb. mindenki utálja, mert feltartják a többi utast és jellemzően olyat találnak be, akik vettek helyet maguknak, vagy akármiért is, de nem szeretnének máshol ülni épp. Plusz pont, ha miattuk nem lehet időben leültetni mindenkit, aztán lehet várni a következő slotra 50 percet (megtörtént eset).

Ha annyira számít az a pár ezer forint, amiért fix ülést kaptok, akkor talán kibírjátok egymás nélkül azt a pár órát (Ciprus kb. 3 óra, ha jól rémlik). De inkább ne erőltessétek a cserebere dolgot, általában nincs jó vége.

Terhelés miatt valóban lehet néha átültetés, de inkább csak eleve kihasználatlan járaton, ha arányában sokan nem jelennek meg indulásig. Erre főszezonban, felkapott úti célnál esélyetek sincs, az is öröm, ha nincs túlfoglalva és elvisz mindenkit.😀

2023. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy döntöttem megveszem a helyet, az a biztos, köszönöm még egyszer mindenkinek!

2023. júl. 18. 09:34
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy a legtöbb út Európán belül kevesebb, mint 3 óra, ennyit azért ki lehet bírni egymás nélkül.
2023. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Ezt a hely csereberét egyre jobban tiltják, mert sokszor amiatt késik a felszállás mert a sok kretén családos sajnálta azt az 2500 forintot fejenként hogy egymásmellé ülhessenek aztán balhéznak azokkal akik fizettek a helyükért hogy nem cserélik rl az dblak melleti helyet egy középső ülésért. Volt hogy már a pilóta szólt, hogy aki nem ül arra a helyre ahová a jegye szól azt leszàllítják.
2023. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

"felszállás előtt helyére szokott lenni hogy egymás mellett tudjanak ülni családok"

Ez magyarra fordítva?

2023. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!