Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha a repülőn nem teszem...

Ha a repülőn nem teszem repülő üzemmódba a mobiltelefont, mi történik?

Figyelt kérdés
2023. júl. 19. 21:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%
Én többször utaztam már úgy, hogy figyelmen kivűl hagytam ezt a dolgot. Nem történt semmi, nem zuhantunk le. Elviekben megzavarhatja a navigációs eszközöket a gépen.
2023. júl. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Egyszer egy pilóta ült mellettem a repülőn, ő azt mondta, hogy még régi gépekben megzavarhatta a kommunikációt, aztán ez így megmaradt a gyakorlatban, de amúgy ma már jelentősége nincs.

Aztán lehet, hogy hazudott, nemtudom :D

2023. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem hazudott 12-es.


Viszont van egy indok amiért a mai napig a gyakorlatban van a repülőgép üzemmód, pontosabban 2.


Az egyik az, hogy egy 70-80 telefon, igenis megzavarja a kommunikációt.


A másik meg az, mármint hogyha kisgépen repülünk, az a mi van ha? kérdése. Még európában is, vannak helyek ahol a kommunikációs rendszerek nem a legfejletebbek, és ezáltal a telefonok továbbra is tudják zavarni a jelet. A probléma az, hogy nem tudni, hogy mikor és hol csatlakozol fel egy ilyen jelre. Szóval ha fontos információt kapna a pilóta, pl, hogy térjen ki mert egy másik gép veszélyes közelségben van, akkor azt lehet pont nem fogja hallani, mert pl Litvánia felett pont egy régebbi géppel küldik a hangot.

2023. júl. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!