Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha a repülőn nem teszem...

Ha a repülőn nem teszem repülő üzemmódba a mobiltelefont, mi történik?

Figyelt kérdés
2023. júl. 19. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

A telefonod zavarni fogja az adást, és ezáltal a kommunikációt a légi irányítás és a pilóták között (ami amúgy sem a legjobb). Ezt ugye észreveszik és megkérnek mindenkit, hogy tegye repülőbe a telefonját. Ha ez után sem történik, szépen elkezdik átnézni mindenkinek a telefonját, hogy repülőben van-e.


Ha a személy ezek után sem hajlandó erre, akkor több dolog történhet, elvehetik a telefont és (akár) elpusztíthatják, kényszerleszállást hajtanak végre a legközelebbi reptéren stb.


Ugyanis iszonyat veszélyes ha nem tudnak a pilóták kommunikálni a légi irányítással, főleg, hogy ez gyakran még terrorizmus gyanús is. Belépésnél, kilépésnél az országok légtereiből, akkor jelezned kell. Emelkedsz vagy süllyedsz a géppel, jelezned kell. Irányt változtatsz? Jelezned kell. Ha erre nem képesek mert valaki nem akarja repülőbe rakni a telefonját az baj... Így szabályosan nem lehet repülni.

2023. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha mindig visszaállítom, amikor nem látják? Honnan tudják, hogy én vagyok az?
2023. júl. 19. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Jobban fog merülni a telefonod. Amúgy semmi
2023. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben zavarhatja a repülőgép műszereit, kommunikációt, de általában semmi nem történik, pedig a sok paraszt mobilja állandóan csipog a landolás előtt pár perccel.
2023. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen ezt én sem értem, én be se mertem kapcsolni még a repülőtéren sem!
2023. júl. 19. 22:37
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Aki lepontozta az elsőt, miért tette?

Tudja, hogy nem úgy van?

Én tökre elhittem 😀

2023. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
A reptéren bekapcsolhatod, a repülőn az ajtók bezárása után rakd repülő üzemmódba.
2023. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Semmi. Már nem kell, csak ajánlott.
2023. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem veletlen kerik meg mindig hogy tegyek repulo uzemmodba. Ha 1-2 ember elfelejti meg semmi nem tortenik, de ha sok ember akkor az zavarhatja a kommunikaciot.
2023. júl. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

A mobiltelefonok folyamatosan és aktívan kapcsolódási pontokat keresnek (internet, bluetooth, wifi stb...) ezért kell repülőüzemmódba tenni.

Egy-két telefon nem zavaró, de már 100 utas telfonjai bezavarhatnak a repülő finom elektronikai rendszerébe.

2023. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!