Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Igaz, hogy ha sokszor keresel...

Igaz, hogy ha sokszor keresel rá a repülőjegyekre egy bizonyos útvonalon, akkor drágábban adja a rendszer?

Figyelt kérdés
És ha igen, cookie-kkal vagy IP alapján működik a dolog? Mert előbbi esetben meg lehet akadályozni privát ablak használatával, utóbbi esetben nem.
febr. 7. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez még nem fordult elő, ha mégis megdrágul egy jegy, az azért van mert futsz ki az idődből, egyre több foglalás történik és automatikusan drágul..
febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam ilyenről, de én magam sosem tapasztaltam, szóval lehet, hogy csak városi legenda.
febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A foglalások befolyásolják az árat, a rákeresések nem.
febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BeefEater ***** válasza:

Ha jól tudom akkor ez az EU-n belül tilos, USÁ-ban ez jól dokumentálva van (és legális) és nem csak a légitársaságok csinálják.

Amikor erről szóló beszámolót láttam, akkor mindig privát módban és normál módban hasonlították össze, de szerintem manapság már browser fingerprinting és egyéb megoldások is játszanak. Itt az IP cím egy faktor lehet, de az elterjedt CGNAT miatt csak IP alapján ezt nehéz megállapítani.

febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy városi legenda.
febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindig tapasztalom ezt. USA-ban élek. Egy idö után privát módban is elöfordul.
febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztalom, hogy VPN-en keresztül különböző bejelentkezéssel időnként eltérő árakat kapok, vagy innen nem enged paypallel fizetni, onnan meg igen
febr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En ezt nem tapasztaltam a Zürichböl indulo gepek eseten. Az arak bar mindig valtoznak, de ez nem azzal függ össze, hogy hanyszor kattintasz ra, hanem a foglalasok szamatol. Viszont az egymas közeleben levö napokon mas arak vannak. Ezt mutatja a rendszer, hogy melyik nap mennyiert repülhetsz. Ha rugalmas tudsz lenni, akkor ez elöny szamodra. Ezek az arak 1-2 hetes intervallumban maradnak. Utana foglalok egy jegyet, tehat tovabb nem nezem.


Viszont az amazonnal ezt en is tapasztaltam, hogy egy bizonyos arucikket, amit kinezek magamnak, es napokon at figyelem, többször rakattintok, akkor egyszer csak ugrik az ara. Amikor ez gyanus lett nekem, akkor hagytam, es csak 2 het utan kattintottam ra megint, es az ar megint olyan alacsony volt, mint legelöször. Es hallottam, hogy az amazon a rakattintasokat valahogy regisztralja, es ezert emelkednek töbszöri rakattintas utan az arak.

febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!