Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nem túl szigorúak a reptéri...

Nem túl szigorúak a reptéri szabályok?

Figyelt kérdés

Ez az egész macera, hogy X órával előbb legyél kint, kígyózó sorok a biztonsági kapunál, nem vihetsz fel normálisan tárgyakat stb.


Nem érzitek, hogy ezek az eljárások csak hamis biztonságérzetet adnak?



febr. 25. 05:37
A kérdező szavazást indított:
Túl szigorúnak tartom a szabályokat.
A szabályok pont megfelelők.
Nem tudom, leírom lent.
38 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem túl szigorúak. Milyen normális tárgyat nem vihetsz fel? Az x órával korábban kint legyél egy ajánlás, nem kötelező.
febr. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy fél literes vizet vagy egy sima tusfürdőt?

Jah, "ajánlás", de ha nem dekkolsz órákkal korábban ott, akkor lazán lekésheted a járatodat.


Szerintem ezek teljesen hamis biztonságérzetet adnak és csak arra jók, hogy elvegyék az utazó önbizalmát és az önrendelkezés jogát ezzel a sok szabállyal.

Aki fel akar robbantani egy gépet az úgyis talál majd száraz robbanóanyagot, amit felvihet. Stb.

febr. 25. 05:52
 3/46 anonim ***** válasza:
74%
Nézd, ha nincs pénzed egy tusfurdot venni, ott, ahova mész vagy egy vizet a repülőtéren az ellenőrzés után, akkor ne utazz. Amúgy meg mindkettőt beteheted a feladandodba
febr. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
83%

Szinte bármit feladhatsz a poggyászodban, én mindenfele kozmetikum mellett meg bicskát is szoktam vinni :) A kézipoggyászban meg átviszem a biztonsági kapun egy üres félliteres üveget, és utána már megtölthetem vízzel.

Persze az sem ördögtől való, ha kinn vagy a biztonsági zónában veszed meg, ami szükséges. (Pl. ha csak kézipoggyászod van vagy nem érdekel, hogy túlárazott termékét veszel, végülis gondolom, nem repülsz minden héten.

febr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
84%

Valahogy sosem éreztem ezt életem fő problémájának... mondjuk én jártam már fesztiválon is, oda sem 5 perc bejutni, szerintem az bosszantóbb 😀

Nekem egyébként semmilyen biztonságérzetet nem ad ez az ellenőrzés, sem valósat, sem hamisat (ahogy az sem,hogy fesztivál területén senki nem fog agyonverni egy életveszélyes esernyővel 🙃), szabály és kész.

Viszont ha nincs feladott poggyász, akkor nem kell olyan korán kimenni, és mondjuk a távolsági buszhoz sem az utolsó pillanatban érkezik az ember, főleg ha nagyobb a buszpályaudvar és még meg kell találnia, honnan indul a busz, és általában ott is sorba kell állni, hiába nincs még biztonsági ellenőrzés sem...

febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
76%
Nem tartom magam idomitott fogyasztónak. Téged tartalak fillérbaxónak. Ha nem vagy képes kifizetni egy nyomorult fel literes ásványvizet, vagy vinni egy üres flakont, meg venni egy tusfurdot, akkor ne utazz. Ennyi
febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
76%

Ezt a “X oraval elobb legyel kint kulonben lazam lekesheted a gepet” dolgot nem is ertem, hogy jon a biztonsagerzethez.


Szerinted ha nem kene kint lenni 2 oraval elotte akkor biztonsagosabb lenne az utazas? Fejtsd mar ki legyszives.

febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom 30 alatti vagy. Akinek élénken él az emlékeiben szeptember 11, az nem szokott azon problémázni, hogy plusz 2000 forintért vegyen egy utazós pakk piperét. 2 órával előtte nem kötelező kiérni, ez csak a világ kiátlagolva, egy nagyobb nemzetközi reptéren simán nem árt ennyi idő, főleg, hogy a legtöbb országban nem annyi időt vesz igénybe az összes bevándorlási folyamat, mint Schengenen belül.
febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
76%

Reptéren dolgozom. Nincs szó “idomított fogyasztókról”. Te viszont nagyon tudatlan vagy a témában, és nem sikerült gondolkodni.


A folyadék szabályozás azért van, mert jelen röntgen gépek ilyen mennyiségben tudják nagy biztossággal megállapítani egy folyadékról, hogy lehet e robbanóanyag. A gép természetesen a “száraz” vagyis a szilárd robbanóanyagokat is felismeri. Azt meg hadd ne kelljen magyarázni, hogy miért nem vihetsz fel kést, csúzlit, sokkolót a fedélzetre.


Az, hogy legyél mint 2órával hamarabb az nem szabály, hanem ajánlás. Nem kötelező hamar kint lenni, de ha elakarod érni a járatodat, akkor célszerű.


Azt kell megérteni, hogy a reptér nem egy vidéki buszpályaudvar, vagy a metróvégállomás pesten.

febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
33%

Elég régóta repülök.

Az első utam 1982-ben volt, ha jól emlékszem.

Akkor még nem volt zárva a pilotafülke sőt, a gyerekek mind bemehettek repülés alatt nézelődni. Fém evőeszközzel ettük a meleg ételt, amit a jegyár természetesen tartalmazott. Volt hely a lábadnak a székek között, és nem volt tülekedés, és félórás sorbanállás mindenhol.


Aztán minden elromlott.

Sokkal rosszabb lett a repülés, mint akkor.

És mit értünk el?

Nem téríti el a gépet. (dehogynem, csak más módszerekkel)

Nem robbantják fel a gépet. (viszont simán lelövik a földről Ukrajna felett..)

Nem igazán látom, mire jó ez a sok szekatura ami most van.

febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!