Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szoktátok keverni egy úton...

Szoktátok keverni egy úton belül a légitársaságokat?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha a Wizznél olcsóbb a kiút és a Ryanairnél meg a hazaút. Valahol azt olvastam régebben hogy nem érdemes, csak már nem tudom a miértet. :D Pedig jó dealnek tűnik

#repülőjegy #utazás #Wizzair #Ryanair #Légitársaság keverése
ápr. 16. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Persze, simán lehet "keverni".

Annyi veszélye van, hogy amennyiben az egyik társaság módosít, vagy töröl, akkor gond lehet a másik jeggyel.

ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Simán.
ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Igen, de általában maradok a légitársaság szövetségnél, mert ha módosítás van, akkor rugalmasabban tudnak intézkedni.


Általában ha oda-vissza veszel jegyet, akkor egy picit olcsóbb, lehet ez az indok amit keresel.

ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Szoktam, de ritkán és nem is annyira az ár miatt, hanem inkább a menetrend miatt.
ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Fapadosnál simán keverheted, nincs jelentősége.


Annyi, hogy pár centivel eltérhetnek a megengedett csomagméretek. Szóval ne centizd ki nagyon. (A ryannél kisebb pár centivel)

ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha lehet nem. Ha lekésném az egyiket, gond lehet utána.
ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az 5-ös írja, a fapadosoknál minimális a jelentősége, mert náluk nincs olyan, hogy "légiközlekedési értelemben vett átszállás". Tehát két Wizzair járat és egy Wizz+Ryanair járat kombó között ugyanannyi a különbség: semennyi.

A keverés elkerülése a hagyományos légitársaságok távolsági járatainál fontos, mert nem sok értelme van saját magaddal kitolni.

Tehát ha árban neked megfelel a kombó, mindkét cég méretszabályaiba belefér a cuccod, akkor nyogodtan mehetsz oda A-val vissza B-vel, ha fapadosról van szó.

Hagyományossal is meg lehet ezt játszani, konkrétan meg kell nézned, hogy melyik variáció az olcsóbb. Ritka, de nekem is volt olyan, hogy oda Air France, vissza Lufthansa, mert valamiért így volt olcsóbb.

Ez így csak az árakat érinti, de sokkal fontosabb, hogy átszállásos repülésnél (ami a fapadosoknál nincs!) EGYBEN vedd a jegyed, mert akkor tudják az utadat egyben kezelni, akkor is, ha két járattal mész.

ápr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!