Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen költsége van egy...

Milyen költsége van egy repülőútnak? További részletek a kérdés után

Figyelt kérdés

Már a légitársaság részéről . Vegyünk egy konkrét példát : Boeing 737 , átlagos utasszámmal, Budapest - Milano vonalon -ez kb 1.5 órás út .


Konkrétan : Mennyi az üzemanyagköltség ? Mennyi és milyen költségek terhelik a légitársaságot (pl. leszállási dij, karbantartás,illeték)


Érdekelne a dolog,nem feltétlenül kell pontosan,de szeretném elhelyezni nagyjából a költséglistán



2012. febr. 9. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

csak angolul talaltam infot:

[link]


[link]

2012. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ezek 13 éves adatok és az USA-ban -ahol ugyebár az üzemanyagköltség kevesebb mint fele az europainak -de kiindulási pontnak nem rossz,köszönöm.
2012. febr. 9. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
valahol olvastam, hogy egy transzatlanti út, pl london-washington kb 200000usd fordulóként(de ez is régi adat)
2012. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hát ez érdekes kérdés, Most nézzünk akkor egy Budapest-Milánó-Budapestet. Ha jól tudom akkor 1 kg kerozin körülbelül 4 USD A teljes üzemanagy oda olyan 7-8 tonna tartalékkal, és úgy 4-et használ, tehát visszaútra annyit kell rátankolni, ez eddig 48 000 dollár. Egy Ferihegyi leszállás 220-230 dollár, itt drágább, de akkor legyen 420 dollár oda vissza, ez eddig 48420. Továbbá vízzel és élelemmel kell megtölteni. Nem tudom menyi 1 liter víz, de egy A320-asba azt hiszem 160 liter víz fér el, legyen 20 cent 1 liter, 32 dollár per út, 64 összesen. Élelem amit visznek, hát nehéz megmondani, számoljunk átlagot. 40 adag , 5 féle étel, adagonként 5 dollárral oda vissza az 2064 a vízzel együtt. Eddig 50484 dollár. Gondolom a földi kiszolgálás sincs ingyen, ötletem sincs, de talán 2-3 száz dollár körül lehet egy odaviszzán. Takarító szerek mondjuk egy repülésnél 5 dollár körüli mennyiség fogyhat, az 10, egy pilóta kb 100 járatot visz A320-asra számolva vagy 737-esre itt európában, mert sűrűbben vannak a városok, szerintem olyan 10 ezer dollár körül lehet egynek a fizetése, losztva 2 járatra és 2 főre 400 dollár. Egy légikisasszony úgy 2 ezer dollár körül kereshet, ők is ennyi járatot visznek, 4-en vannak átlagosan és odavissza az 160 dollár. Eddig ez 51354 dollár. Egy A320 70 millió dollárba kerül, a wizzairnél szerintem olyan 20 ezer órát repülnek, utánna visszaküldik mert elkezd gazdaságtalanabb lenni. Leosztva 3 órára az 1125 dollár. Ebbe körülbelül belevettem a karbantartási díjat, azt is nehéz belekalkulálni. Ez így 52479 dollár. Más költség nem jut eszembe, de szerintem az 53 ezer dollár egy Milánó hurokra teljesen reális ár mindent belevéve. A legtöbb értéket Wizzairhez mértem, onnan vannak ismerőseim és ezért számoltam A320-al meg ilyenek. Tudom, hogy régi a kérdés, de az van.
2014. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom , mivel azota sem irt senki jobbat : szerintem nagyon hasznos volt a valasz :)
2014. aug. 2. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!