Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szombaton Tenerifére fogunk...

Honestly kérdése:

Szombaton Tenerifére fogunk repülni. Kicsit félek, mert van egy kis kalusztrofóbiám. Valaki hasonló helyzetben volt már?

Figyelt kérdés
Liftekben, felvonókban mindig rámtör a pánik és félek hogy esetleg a repülőn is. 5 és fél órás út lesz délután. Légyszi írjatok valami megnyugtatót!:)

2012. jún. 27. 17:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*klausztrofóbiám bocsánat
2012. jún. 27. 17:48
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy repülőgép utastere nagyobb, mint egy lakás. Ha otthon kibírsz 5-6 órát, akkor a repülőn is.
2012. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ria6 válasza:
Annyira fogod élvezni a repülést hogy eszedbe se fog jutni de amugy az elöttem íronak igaza van hatalmas egy repülő így nem lessz ilyen gondod nyugi, gondolj arra hogy élvezd minden pillanatát a pihenésnek még a repülőt is az is tök jó érzés és érezd jól magad.
2012. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!:)
2012. jún. 27. 20:26
 5/12 Amenothep ***** válasza:

Szia. Sajnos Én is hasonló cipőben evickélek, viszont a repülést imádom. Azt nem mondanám hogy hatalmas a gép. Tenerifére leginkább boeing 737esek mennek amelyek nem azok a tágas gépek mint a filmekben lehet látni. Én leginkább a bezártságtól, és attól pánikolok, hogy rengeteg ember van nagyon kis helyre összezsúfolva. Egyszer beszorultam egy liftbe, és amint tudatosult bennem, hogy se le, se fel, és a vészcsengő sem működik, el kezdtem fulladozni. Nagyon rossz volt, tehát tudom pontosan milyen érzés :(

Legelső repülésem emiatt rémálom volt. Amint az ajtót becsukták elkezdtem izzadni, remegni és alig kaptam levegőt, de épp kibírtam valahogy. Ne ess abba a hibába mint én!

Azóta találtam rá egy remek megoldást. Dedalon tabletta. Gyógyszertárban vény nélkül kapható, és eredetileg hányinger, és utazási betegségre használják, azonban emellett van egy remek mellékhatása. Mégpedig hogy jó alaposan kiüti az agyad így nem meditálsz semmin. Én azóta mióta az első repülőutam ilyen rosszra sikeredett, minden alkalommal veszek be 2 tablettát és az ég világon semmilyen pánik nem tör rám. Mindenképp javaslom ha pánikbeteg vagy. Viszont utazás előtt amikor otthon vagy egyik nap próbáld ki, hogy mennyire tompítja az agyad. Valakinek egy szem is elég és attól bepilled, nekem azt tudom hogy kettő kell.

Jah és az utazás / repülés előtt egy órával már beveheted. 6 órán át tart a hatása.


Jó utazást, és szép nyaralást kívánok neked :)

2012. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ria6 válasza:
54%
Én egyaltalán nem tanácsolom a gyógyszer szedését mivel az émelygésre és hányingerre van az hogy a mellékhatás kire milyen hatással van az meg változó de lehet hogy pont negatív mellékhtása jön ki rajtad. Minden ember más és mindenkire másképp hatnak a külömböző szerek ugyhogy jól gondold meg, a gyógyszer nem játék.
2012. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jaj nagyon rossz lehetett:s a daedalon nevű gyógyszer nem ismeretlen számomra, kisebb koromban hányingeres típus voltam, ha kocsival vagy hajóval mentünk hosszabb útra többször is bevettem belőle. szerintem kipróbálom amit írtál:) köszönöm mindkettőtöknek hogy írtatok!:)
2012. jún. 28. 21:21
 8/12 A kérdező kommentje:
megkérdeztem az orvosomat ő azt mondta egy szemet nyugodtan bevehetek, de a kettőt már nem ajánlja. maximum útközbe ha nem hat beveszek még egyet
2012. jún. 29. 16:52
 9/12 Amenothep ***** válasza:

Igazából ez a gyógyszer mindenkit kiüt. Bele is írták a tájékoztatójába hogy nem ajánlott veszélyes gépi munkát végezni a szedésekor. Mivel kifejezetten légibetegségre találták ki így nem is értem miért lehetne baj. Akinek eddig ajánlottam ezt a módszert mindenki istenítette. Persze mindenkinél másképp hat ezért is mondtam hogy egyik nap otthon próbáld ki. Vagyis már nem tudod kipróbálni mert holnap repültök. :)

Jajj szép nyaralás lesz ez nagyon :) Jó utat :) Majd mindenképp jelezz hogy mi volt :)

2012. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a jó kívánságokat nagyon aranyos vagy!:) sikerült megnyugtatnotok remélem minden rendben lesz. amint tudok irok:)
2012. jún. 30. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!