Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Vége a "fapados" repülésnek?

Vége a "fapados" repülésnek?

Figyelt kérdés
A fapados társaságok üzleti modellje megmutatta a foga fehérjét: 3-4 évig tényleg nagyon olcsó árakon reptettek minket Európaszerte, most meg, amikor a repülés életünk részévé vált és sokan (pl. angliai vendégmunkások) nem tudnak létezni nélküle, úgy megemelték az árakat, hogy a vonat, busz, és több ember esetében az autózás olcsóbb alternatívává kezd válni.

2013. máj. 29. 07:47
 1/6 ConnectCare ***** válasza:

Nem tudom, én még most is találok olcsón jegyet. A Ryanair weboldala pl. kapásból azzal nyit, hogy 4849-Ft tól már vannak jegyeik. Az pedig tényleg minimális ár!


Angliában inkább, ha jól tudom, helyben van valami olyan adó, ami nagyon megemeli az Angliából elrepülés költségét! Lehet, hogy érdemes megnézni akár azt is, hogy az ember átvonatozik mondjuk Brüsszelbe és onnan jön haza ilyen 4-5000 Ft-os repülőjeggyel.

2013. máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont most néztem Londonból Amszterdamba 2 fő retúr jegyeket, 125 font körül voltak, szerintem az teljesen baráti.

Amúgy miért ne tudnék létezni a UK-ben fapados nélkül? Nem azzal járok be munkába.

2013. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az üzemanyagárak miatt emelkednek a repjegy árak. Plusz az infláció. Egy idő után minden drágul...
2013. máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem alternatíva a vonat, busz és autó. Budapest-Koppenhága viszonylatban havonta kétszer utazom. Nincs havonta négy napom arra, hogy utazással töltsem. Budapestről egy nap alatt jutok ki Koppenhágába autóval/busszal/vonattal. Repülővel ott vagyok másfél óra alatt. Aki évente egyszer elutazik, az lehet, hogy megengedhet magának két napot az utazásra, én nem. Inkább megveszem a repülőjegyet, és nem megy el vele feleslegesen sok idő. A leghosszabb esetben is ott vagyok 5 óra alatt, ha átszállással utazom.
2013. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem drágák a fapadosok még most sem. Angliában dolgozom, 100-150 font közötti áron mindig megfordulok. Karácsony szokott drágább lenni, de ha időben foglal az ember, akkor azt is meg lehet úszni 200 font környékén, ami bőven elfogadható.


Legutóbb 69 fontért mentem haza Ryanairrel,(csomag nélkül, csak kézipoggyásszal, csak hazaugrottam 4 napra.) Ennél olcsóbban sem busszal, sem vonattal nem megyek haza. A busz is 80 font körül van, de cserébe 24-26 órát szenvedhetsz. Autó megint nem opció, mert csak a csatorna alagúton való átkelés 100 font körül van, ennyiből meg kényelmesen hazajutok. Legutóbb, mikor hosszabb időre mentem haza, csomaggal, mindennel együtt 148 fontot fizettem. A fapados árak még most sem magasak. A magyar fizetés az, ami kevés, ezért sajnos az otthoniaknak még az olcsó jegy is drága már.

2013. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban felmentek a fapados árak, de még mindig jóval olcsóbbak, mint régen a hagyományos társaságok voltak.

Amikor még nem volt fapados a legolcsóbb londoni jegy 80-100 ezer forint volt, ez a mai árakon kb. a duplája.

2013. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!