Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Megvegyem a repülőjegyet vagy...

Megvegyem a repülőjegyet vagy várjak még, hátha olcsóbb lesz?

Figyelt kérdés
Ryanairrel utazok Londonba novemberben, most 8700-ért lenne jegy oda és ugyanennyiért vissza. Van esély rá,hogy csökken a jegyár, vagy ahogy telik az idő csak emelkedni fog?
2013. jún. 3. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A jegyár sosem csökken.
2013. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Legutolsó pillanatban, ugy 1-2 nappal az indulás előtt ha még van üres hely, azokat általában sokkal olcsóbban adják, de fennáll a veszély hogy ha sokáig vársz nem marad ures hely. Ugyhogy ha biztosra akarsz menni és olcsón akarsz kijönni, jobb ha minél előbb megveszed a jegyet, mert napról napra dragulni fog.
2013. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

az elso 2 hulyeseget ir. Egyreszt a repulojegy arkepzese ennel sokkal bonyolultabb, es rengeteg mindentol fugg. Tud csokkenni a repulojegy ara, de ami a masodik irt, hogy 1-2 nappal indulas elott kiszorjak a jegyeket olcson az egyaltalan nem igaz. Fokent fapadosoknal nem. Utazas elott 5-6x osat fogod fizetni a rendes arnak, ha addig nem vetted meg.


mindezek figyelembevetelevel en megvennem 8700ert, annyiert nagyon jo.

2013. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Miert ne lenne igaz? Ezt hivjak last minute-nek, utaztam mar igy nem egyszer. Ha nincs tapasztalatod vagy egyaltalan fogalmad a dolgokrol, akkor miert szolsz hozza es hurrogod le a masikat?
2013. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Miert ne lenne igaz? Ezt hivjak last minute-nek, utaztam mar igy nem egyszer. Ha nincs tapasztalatod vagy egyaltalan fogalmad a dolgokrol, akkor miert szolsz hozza es hurrogod le a masikat?"


Mert gondolom van tapasztalata. Mikor láttál a ryanairnél "last minute" árakat? Mutass egyet most akkor.


Az első kettő válaszoló valóban hülyeséget írt. A 8700 még akár csökkenhet is. De ez lutri. Annyira nem rossz ár az se, hogy megérje kivárni hátha pár ezerrel olcsóbb lesz.

Szóval amit én tennék: ha nagyon fontos pont akkor utazni, akkor megvenném, mert annyira nem rossz ár és nagyon megszívnám, ha felemelkedne az ár. Ha viszont annyira nem fontos, hogy pont az adott dátumon menjek, hanem egy-két héttel, hónappal előbb vagy később is oké, akkor biztosan kivárnék, mert ennél olcsóbban is lesznek jegyek. Tehát lehet, hogy nem pont a kinézett napon, de szinte biztos, hogy lesz ennél olcsóbb jegy október-november-decemberben valamikor.

2013. jún. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Ezt hivjak last minute-nek, utaztam mar igy nem egyszer."


És ugyan hova utaztál a ryanairrel utolsó pillanatban vett repjeggyel ami kihagyhatatlanul olcsó volt?

Utolsó pillanatban a legdrágább a jegy, pláne a ryanairnél. De felőlem mindenki olyan hülyeséget terjeszt amit akar, csak nem tudom miért kell szegény kérdezőt összezavarni...

2013. jún. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

kedves 56%-os. Csak onnan tudom, hogy ilyen temakorben irtam a szakdolgozatomat, ebbol diplomaztam.


Az pedig, hogy te last minute utakra mesz fillerekert nem tudom, hogy hogy hoztad osszefuggesbe egy fapados legitarsasag arpolitikajaval.


Miutan utanajartal az utazasi csomagturaknal igenybevett charter gep es annak megrendelesevel kapcsolatos koltsegeknek, valamint a fapados modell egyes- az arakra gyakorolt hatasaira vonatkozo tenyezoinek akkor gyere vissza es ird meg allaspontodat.



Ameddig pedig fingod sincs ilyenekrol, csak azt tudod nyugdijaskent, hogy hova kell felmenni az interneten, hogy olcso utazasokat talalj indulas elott par nappal addig melyen hallgass.

2013. jún. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elég rendesen hazavágná a tervezhetőséget, ha a repjegyeknél lenne last minute ár... :) Márpedig egy légitársaságnak pont az az érdeke, hogy hónapokkal előre tudja, hogy oké, ez a gép tele van, jaj de jó.

A last minute utak azért vannak, hogy az egységnyi költségeket csökkentsék, merthogy a chartert fix összegért bérlik. Repjegyek charter gépre kaphatsz "last minute"-ba, pl. Tenerifére, Tunéziába stb. Ahol az utazási iroda bérel chartert, és az utolsó helyeket megtölti, ha marad. Ebben az esetben TÉNYLEG kaphatsz olcsón repjegyet, de ez kizárólag charter gépre vonatkozik, és azért, hogy az egységnyi költségét csökkentsék.

Egy légitársaság nem fogja feladni a tervezhetőséget az egységre jutó költségek minimális csökkentése érdekében. Pont ezért nem hirdet last minute árakat.

2013. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem felesleges ezen vitatkozni,úgy sem tudjátok meggyőzni egymást a másik igazáról:) Hallgatok rátok és megveszem ennyiért, nem akarok kockáztatni,hogy esetleg drágább legyen. Szerintem nem rossz ez az ár, 1 hónap múlva dupla ennyiért megyek ki. Még egyszer köszönöm!
2013. jún. 4. 12:20
 10/15 A kérdező kommentje:

01:17:


Csak akkor tudok utazni, mert egy konkrét programra megyek ki.

2013. jún. 4. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!