Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mikor érdemes a repülőjegyet...

Mikor érdemes a repülőjegyet megvenni, hónapokkal a repülés előtt, vagy a repülés előtt kevéssel? Jó ajánlatokat mutató honlapok, keresőoldalak?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi mikor olcsóbb. Tudtok olyan oldalakat említeni ahol jó repülőjegyet keresni, foglalni? Köszi!

2013. febr. 2. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,


en evek ota a momondo.com-on keresem a repjegyeimet, szerintem jo arakat dob:)


Altalaban ervenyes hogy ha elobb veszed akkor olcsobb, de persze van olyan is hogy egy jaratra nem fogynak a jegyek es az indulashoz kozeledve egyre olcsobban adjak.

2013. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valamit nem értek. Pl. egy gépet néztem ahova az Austrian Arlines és az American Arlines is mutat járatot. De a két járatnak ugyan azok az idő adatai, tehát ugyan annak indul és ugyan akkor érkezik stb. A járatszám nem ugyan az. De akkor miért mutatja így? Egyébként azon az oldalon nézem ahol mondtad. Jó ez az oldal, köszi!
2013. febr. 2. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Hú kicsit nehéz érteni.. mit értesz ezen? "ugyan annak indul"? Ugyan akkor?

Egyébként előfordul, hogy egy járatra vehetsz két légitársaságtól is jegyet. Pl. én amikor Aucklandba mentem, akkor Lufthansa jeggyel utaztam, de Hongkongbol nem Lufthansaval mentem, hanem Air New-Zealanddal. Ilyenkor az időpont azonos. Általában feltüntetik, hogy melyik légitársaság gépével fogsz utazni.

Az első kérdésedre a válasz pedig, hogy legolcsobb ha akciós jegyet veszel! Ajánlom, hogy íratkozz fel légitársaságok hírleveleire és akkor egyből kapsz infót mikor van akció és hová. A momondo szerintem is nagyon jó.

2013. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A járatszámmal nem kell törödni néha egy egy járatnak 3-4 járatszáma is van. Példaként megnézheted a bud.hu oldalon az induló járatoknál pl.:

BA865 London LHR 08:15

IB7537 London LHR 08:15

AA6600 London LHR 08:15


EZ azt jelenti, hogy a British Airways, Iberian és az American Airways együtt üzemelteti a járatot.

2013. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oh igen, köszi, akkor ez a helyzet.

Egyébként én a Bécs-Chicago járatot néztem, illetve az érdekelne. És azt mutatja, hogy minden nap van járat oda és vissza is. Ez reális? Elég furcsa nekem. De csak ezen a momondo járaton látom ezt, és természetese közvetlen járat.

2013. febr. 3. 12:20
 6/8 A kérdező kommentje:
bocsi, szóval momondo oldalon!
2013. febr. 3. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen elképzelhető, hogy minden nap van járat. Ajánlom, hogy nézd meg az árakat közvetlenül a légitársaság honlapjain is:

[link]

[link]

2013. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A momondóval azért csak óvatosan, a legjobb árakról kiderülhet hogy egyszerű programhiba és a légitársaság törli (vagy fel sem veszi) a foglalást. Nem véletlenül van feedback az egyes oldalakról...
2013. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!