Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 6 órás időeltolódást hogy...

6 órás időeltolódást hogy lehet megúszni Amerikába? Reggel hatkor indulok, háromkor a reptéren vagyok, érdemes aludni előtte? Vagy a gépen?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

aludj elotte mivel emiatt hosszabb napod lesz, a gepen nem biztos hogy fogsz tudni aludni, mar csak azert is mert vegig nappal lesz. mar magyarorszagon este lesz gondolom mire megerkezel, amerikaban meg csak delutan.

nekem mondjuk ezzel nincs bajom, en fenn tudok maradni par oraval tovabb amig este lesz.

2013. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a reggeli indulás miatt nehezebb dolgod lesz, aludj előtte.


én ha repülök a tengerentúlra, akkor általában olyannal megyek, ami estefelé érkezik meg, így amint becsekkolok a hotelba, máris tudok aludni, reggel pedig semmi bajom az időeltolódással.

2013. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi problema. en 2 40 kor keltem a tavalyi amerikai utamkor es feltem is a jatlegtol, de nyugat fele nem para. este 9kor ki fogsz dolni, de kb ennyi.


Visszafele viszont horror. foleg ha a nyugati partrol jossz haza.

2013. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nyugat fele mindig nehezebb az átállás. Habár mikor fiatalabb voltam akkor gyorsan túltettem magamat rajta.

De utoljára mikor a karibon (oda is 6 óra az eltolódás) voltunk délután indultunk volna de a gép késett, és csak este indultunk, az ottani idöszerint kb éjfélkor voltunk a hotelben. Ekkor be is ájultunk majd reggel 4-kor az ottani idöszerint már kipattant a szemünk és nem tudtunk aludni. reggeli viszont csak reggel 7-kor kezdödött, így néztük a nafelkeltét. este viszont már alig bírtuk ki a vacsora kezdetét 19 órakkor , szinte megint beájultunk, és megint reggel korán fel. Kb 5 napba tellett mire este képesek voltunk a bárban maradni éjfélig, és reggel 7-kor keltünk csak.


mikor Keleti irányba mentünk a maldív szigetekre, akkor oda értünk az ottani idöszerint reggel a gépen aludtunk. (azt hiszem oda is 6 óra eltérés volt) Majd este 9 kor már azért eléggé elfáradtunk, így aludtunk másnap azért reggel 8-ra beállítottuk az órát, hogy a reggelit ne késsük le, és így másnapra már át is álltunk. Volt velünk a kislányunk aki szintén 2 nap alatt átállt.

2013. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez erdekes, en pont forditva tapasztaltam. Es ha utana keresek a jetlag jelensegnek akkor ok is ugy mondjak ahogy en ereztem.
2013. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egeszseges felnott ember vagy es nincs semmi korsagod, akkor siman ki fogod birni.

Az en 60+ eves szuleim is kibirjak, amikor a nyugati partja jonnek latogatoba.

Kicsit kellemetlen lesz, de hasznalhatsz trukkoket. Pl. reggel egy eros fekete, este valami nyugtato tea.


En mondjuk sose alszom utazas elott, pont azert, hogy faradt legyek, amint felemeli a gep a segget es dontom hatra a szeket es szunya egesz uton :)

2013. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!