Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizz airnél mi magyarázza a...

Wizz airnél mi magyarázza a hirtelen repjegy ár változást?

Figyelt kérdés
Ketten akartunk foglalni repjegyet, először sikerült 29.99 fontért foglalni, majd mikor második jegyet is szerettük volna, már csak 39.99 fontért volt jegy. Ez a változás kb. 10 percen belül történt. MI lehet az oka?
2013. jún. 30. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene magyarázniuk? Minden fapados így működik, a szabad helyek függvényében algoritmusok alakítják az elérhető árakat.


Valószínűleg a ti első jegyvásárlásotok meg az adott tíz percben történt többi jegyvásárlás okozta ezt az áremelést.

2013. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minél több "látogatója" van egy adott járatnak, annál magasabbra nyomja az árat az a rejtélyes algoritmus. Amire nagy az igény, azt drágábban el lehet adni,
2013. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdemes egyből két személyre foglalni és akkor nincs ilyen gond.
2013. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor két személyre szerettünk volna egyszerre, akkor csak 39.99ért tudtunk volna fejenként foglalni.
2013. jún. 30. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy jártam az AirAsia egyik járatával, ha csak egy jegyre keretem rá akkor adott olcsobbatt ha két személyre akkor csak a drágábbat. Én is külön vettem meg mert így legalább az egyikünké olcsobb volt. Valószínűleg az lehettett hogy az olcsobb jegybőlmár csak egy darab maradt.
2013. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyon egyszerű a válasz, 29.99-ért már csak 1 db jegy volt. Azt az egyet megvettétek, a következő árkategória már a 39.99 volt. Ha rögtön két jegyet akarsz venni, de csak egy van az alacsonyabb áron, akkor mindkettőt a magasabbon számolja, ezért volt az, hogy két jegynél már a 39.99-et láttad.
2013. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írja,valóban úgy van
2013. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. jún. 30. 21:53
 9/9 anonim válasza:
Akkor te nem is buktál rajta annyit mint én :) Én lefoglaltam 16 990 ft-ért, nemegész 1 óra múlva ismét megnéztem, akkor már csak 8990 ft volt :)) azt hittem az ideg szétvág :) De mostanra valahogy már 19 990 ft lett, szoval azért nem jártam a legrosszabbul...
2013. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!