Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repüléskor mire lehet számítan...

Repüléskor mire lehet számítani, sima ruházatátvizsgálásra, vagy motozásra? Hallottam ezt is-azt is, azért kérdezem.

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Motozni csak akkor motoznak ha valami "gyanús" dolgot vélnek felfedezni.

Egy fém kereten kell átmenned, és ha becsipog, megkérnek hogy ürítsd ki a zsebeidet és menj át még egyszer a fémkereten. Ha még egyszer becsipog, és állításod szerint nincs nálad semmi, akkor félre állsz egy kicsit (hogy a többiek tudjanak haladni) és téged egy kis készülékkel át világítanak. Ha az is becsipog, akkor megkérnek hogy kövesd őket egy kis szobába, ahol egy vámos megmotoz, esetleg megkér hogy vedd le a pulcsit.. (ha nő vagy női vámos motozhat meg, ha férfi vagy férfi vámos) De ez ritka eset..

2013. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Többnyire nem szoktak újra átküldeni a kapun. Egy esély van, ha becsipog akkor jön a motozás kézi keresővel meg kézzel is áttapiznak (reptér és biztonsági ember függő mikor mennyire). Nekem egyszer véletlen bent maradt a kulcs a zsebemben, nem volt második próba pedig tudtam, hogy amiatt csipogott a kapu és ők is gondolhatták.

Amúgy néha véletlenszerűen is becsipog olyan embernél is akinél minden rendben. Ilyenkor ugye őt is átvizsgálják kézzel is. (Csomagot meg ugye külön röntgenezik, de amúgy ott is van néha hamis riasztás, pl. belevetít a gép egy fegyvert a bőröndbe meg ilyesmi. A kezelő éberségét figyelik ezzel, mert ha nem veszi észre akkor ugye baj van, nem alkalmas a feladatra.)


Külön szobába csak a legritkább esetben visznek valakit. Aki oda kerül az már jó eséllyel nem véletlenül. :)

2013. aug. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Már messziről észre veszik,

ha eldugtál pl. kábítószert vagy másvalamit a ruhád alá !!


Erre vannak kiképezve.

2013. aug. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem állt szándékomban semmi illegálist átvinni, nem is értem miért ez jutott mindjárt eszedbe pf...
2013. aug. 5. 16:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert nem ok nélkül kérdezted.


Ha valaki nem visz semmi illegálisat, akkor fel sem merül benne ez a kérdés...

2013. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 11:15


Te tényleg ennyire agyatlan vagy?? Miért ne kérdezhetné meg bárki is?? Pl: Az aki sosem repült még? és fogalma sincs mik zajlanak a reptéren??

2013. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, inkább nem írom le ide mit gondolok rólad, de azt hiszem elég lelki szegény lehetsz, ha szted az emberek repülővel nem nyaralni járnak, hanem csempészni.....Arra nem gondoltál okoska, hogy azért kérdezem, mert még nem repültem???:O
2013. aug. 6. 12:19
 8/10 anonim válasza:

Nálam minden ok nélkül becsipogott a kapu, aztán a kézi szkenner is, mikor kézzel meg akartak motozni tiltakoztam és mondtam hogy inkább menjünk be a szobába, alsógatyára vetkőzök és amit levettem annyit taperolják amennyit akarják de engem hagyjanak.

Végül a cipőm talpbetétjéből előkerült egy lopásgátló, két réteg közé volt ragasztva. Végén már ott hülyéskedtek is az őrök egymással:

-"Nyald már meg a lopásgátlót nincs-e rajta lsd" :)

2013. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először mindíg megkérik hogy pakold ki az észlelt tárgyakat, majd újra elvégzik, ha akkor is van valami veszélyes tárgy nélad akkor ruházatátvizsgálás nyilvánvalóan, ha ott nem találják meg akkor motozás.
2023. márc. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak, ha a kapu többször bejelez, nincs nálad semmi és már tényleg nincs más módszer.

Egy fém gomb miatt is előfordulhat.

2023. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!