Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ez csak Magyarországon szokás,...

Ez csak Magyarországon szokás, hogy megtapsolják a pilótát a sikeres leszállás után?

Figyelt kérdés

Még anno utaztam párszor a Malévval és mindig mindenki tapsolt(mondjuk szinte csak magyarok voltak)

Nemrégiben a Turkish Airlanes egyik járatán utaztam és a magyar utasokon kívül nem is tapsolt más. Nem mintha zavarna, csak kíváncsi vagyok :)



2012. okt. 31. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez változó. Pár éve még én is utaztam 4x Malévval európában, egyszer se volt taps, vegyes társasággal.

Ellenben az USA-ban volt tapsikolás, tippem szerint én és rokonom voltunk egyedül magyarok.

2012. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, de rendszeresen repülök, más nemzetiségű utasokat elvétve hallok tapsolni. Engem rohadtul zavar, ha tapsolnak. Nem értem minek kell csinálni ezt.
2012. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is csak magyar járatokon szoktam hallani.
2012. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Ment a + mindenkinek! :]
2012. nov. 1. 11:43
 5/8 anonim válasza:
100%
Mi Mallorca-ra utaztunk a nyáron,csak magyarok voltak rajta és tapsoltak.Köztük mi is mert nem sűrűn jutunk fel repülőre.De ez csak oda fele volt.Vissza Pestre nem tapsolt seni...Ugyan miért????
2012. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En csak charter jaraton es fapadoson hallottam tapsot. Nemzeti legitarsasagok jaratanal meg sohasem. Az Egyesult Allamokon belul sem hallottam soha tapsolni az utasokat.
2012. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A tapsolás eredetileg az Izraeli járatokon kezdődött, amikor pilótáira büszke nép megtapsolta azokat leszállásnál. Később tovább terjedt, de nem mindig és mindenhol.
2012. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
69%

Nemzetiségtől függetlenül a pilóta nagyon örül neki, ha megtapsolják. Sajnos miután egyre inkább az emberek életének részévé válik a repülés, ez a szokás szép lassan kihal.

Egyszer egy kapitány azt mondta:

"Nem tapsolnának, ha tudnák, hogy a földet érés után még hétféleképpen tudnám megölni őket..."

De még ő is örült a tapsnak.

2012. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!