Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repüléshez készüléshez segítség?

Repüléshez készüléshez segítség?

Figyelt kérdés

sziasztok!

szombaton indul a gépem. Kézipoggyászt viszek fel, ami 55x40x20 cm-es. Össze vagyok már zavarodva, mindenhol mást olvasok, mit lehet és mit nem lehet felvinni a gépre.

A legújabb tipp, amit hallottam, hogy 5 db 100 ml-es üvegekben (átlátszó) fel lehet vinni sampont, meg ilyesmiket. Ötletek, hogy honnan szedjek ekkora kis üvegcséket? :))

Egyéb ötletek, hogy mit lehet és mit nem?

Köszi!!!!


2013. aug. 29. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A sok össze-vissza tanács helyett a legkézenfekvőbb elolvasni az illetékes előírását. Pl. itt a ferihegyi repölőtér ajánlása: [link]
2013. aug. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A legújabb tipp, amit hallottam, hogy 5 db 100 ml-es üvegekben (átlátszó) fel lehet vinni sampont, meg ilyesmiket. Ötletek, hogy honnan szedjek ekkora kis üvegcséket? :)) "


Ó te jó ég!! Honnan szeded a tippjeid meg egyéb kitalációid? Mi lenne ha elolvasnád a szabályokat a légitársaság honlapján (tök mindegy melyik társaság, a szabályok egységesek)


Röviden azért segítek: kézi poggyászban alapvetően nem vihetsz szúró, vágó eszközöket, ollót, csavarhúzót, borotvapengét (de eldobható műanyagborotvát, amiben beépített penge van, azt igen!!). Nem vihetsz folyadékot, kivéve maximum 10 darab, egyenként maximum 100ml-es edényben/flakonban. Ez az edény/flakon kell 100ml-es vagy kisebb legyen. Hogy mennyi van benne, az lényegtelen. (Nyilván 100ml-nél nem tud több lenni egy 100ml-es üvegben.)

Mindegy, hogy átlátszik vagy sem. (Ezt is honnan szedted?? :O)

Hogy hol kapsz ilyet? Menj be egy DM vagy Rossmann vagy efféle üzletbe (de még a tescoba is láttam már ilyet) és láss csodát, van egy olyan részleg, ahol kifejezetten ezek a repülőn szállítható méretű samponok, krémek stb. stb. található. Folyadéknak számít minden folyós anyag: gél, krém, de néha még a lágyabb sajtok is!!

2013. aug. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Össze vagyok már zavarodva, mindenhol mást olvasok, mit lehet és mit nem lehet felvinni a gépre. "


Ja és még emiatt azt hozzátenném, hogy a gépre felvihetsz bármit, amit a biztonsági ellenőrzés után szerzel. Tipikus példa: folyadék szigorúan van szabályozva (max. 10 x 100ml) de biztonsági ellenőrzés után a terminálban a gépre szállás előtt vehetsz bármennyi üdítót, vizet a boltban vagy tölthetsz vizet ingyen a mosdóban. Én ez utóbbit szoktam, hogy legyen vizem a gépen inni: üres palackot simán átviszek a biztonsági ellenőrzésen és utána mosdóban megtöltöm.

2013. aug. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
Amit előttem már leírtak azt osztom. Amúgy ha gondolod csak abból vegyél 100 ml-es kicsit amit út közben használnál. :) Arra fontos ez, ha nem mosol hajat út közben akkor vegyél/vigyél normált csak tedd a feladott poggyászba a körömolló stb mellé.
2015. dec. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

2 éves a kérdés, de azért köszi.

2015. dec. 26. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!