Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen tanácsokat tudnátok...

Milyen tanácsokat tudnátok adni első repüléshez?

Figyelt kérdés
Törökországba megyek, 1 hétre és először utazom repülővel, de nem tudok róla semmit. Mi az a becheckolás? Mi az amit vinnem kell? stb.. Kösszi.
2012. febr. 19. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Check-in("becsekkolás"): jegykezelés+poggyászfelvétel amikor megmutatod az útleveleket, leadod a nagy poggyászaidat és mész tovább az útlevél ellenőrzéshez (passport control), majd tovább az utasbiztonsági ellenőrzéshez (nem biztos hogy ez a pontos neve), itt ellenőrzik hogy nincs-e nálad fegyver, szúró-vágó eszköz... (a kis kézipoggyászodat is itt fogják ellenőrizni/átvilágítani)

Fontos hogy a kézipoggyászba nem tegyél semmiféle szúró-vágóeszközt, folyadékot(vagy csak 100ml-t!). Ha viszel laptopot, fényképezőt, egyéb műszaki dolgot akkor azt is ajánlott a kézipoggyászba rakni.

Én egy hétre amikor Tunéziába mentem akkor 1 heti nyári ruhát vittem, 1 váltócipőt, 1 meleg pulcsit + 1 nadrágot, alvóruhát. Nekünk adtak a szállodában, törölközőt, tusfürdőt tehát ezeket nem vittünk.(ennek érdeklődj utána hogy kell-e ilyeneket vinni mert nem mindenhol adnak)


most így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha bármi eszedbe jut akkor kérdezz nyugodtan :)

2012. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A repülő indulása előtt kb 2 órával kimész a reptérre, a kijelzőn megkeresed az indulási idő, az adott légitársaság és a célállomás sorát, ott lesz, hogy hányas pultokhoz mehetsz. Sorba állsz ahhoz a pulthoz, odaadod az útlevelet, ha kinyomtattad a foglalásod, azt is, és a feladandó poggyászt. Búcsúzkodás (már ha lesz kísérőd) és biztonsági ellenőrzés. Itt levetetik a kabátot, cipőt, laptopot kivetetik a kézi poggyászból, néha be is kapcsoltatják. Áthaladsz a fémdetektoron, rendbe szeded magad, bejutsz a tranzitba, megkeresed, hogy melyik kapunál lesz a beszállás, vársz, majd sorba állsz. Amikor megnyitják a kapukat, elkérik a papírokat, aztán még egyszer a repülőn, mikor belépsz az ajtón. (Bár az utóbbiban nem vagyok biztos, eddig csak egyfajta társasággal utaztam, ott így ment.) Leszáll a gép, követed a tömeget, felveszed a poggyászodat, majd lesz egy kapu, ahol megintcsak elkérik az útleveledet (esetleg fordítva). Innen már tőled függ. Ajánlanám, hogy vigyél magaddal, vagy vegyél a tranzitban egy kis csokit vagy olvadós cukorkát, ha pattog a füled, ez segít, és olvasgasd a légi társaság oldalán a poggyászos infókat. Jó utat! ;)
2012. febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!