Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kértem multkor az egyik...

Kértem multkor az egyik utazási irodából árajánlatot.7éjszakára, külföldi utazásra, decemberre. Akkor mondták,600Euró/fő. Az árak szoktak változni foglalás után valóban? És mennyit emelkedhetnek? Még sosem utaztunk külföldre.

Figyelt kérdés
Az árak a repülőjegyet illetve a megnevezett szállást reggelis ellátással takarják. Biztosítás illetve igény esetén repülőtér - hotel - repülőtér transzferszolgáltatás külön fizetendő.Még nem tudtunk személyesen bemenni az irodába,írtam nekik e-mailt,hogy még van -e hely?Azt írták, jelenleg még vannak szabad helyek és árváltozás sem történt, de a repülőgépen illetve a szálláshelyekre beérkező foglalások után áremelkedés is bekövetkezhet. De ezt mégis mikor tudnánk meg ? Hogy anyagilag felkészüljünk mondjuk ? Ilyen szokott lenni ?
2013. okt. 15. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha megírnád hova mennél, lehet kicsit jobb választ adnánk.

Mindenesetre ne hamarkodd el a döntést.

Decemberben kevés helyre érdemes menni, Hogy mondjak pár életszerű példát, mi voltunk 5 csillagban Antalyában a decemberi 20 fokban fejenként 180 euróból. Vagy lemehetsz a Kanári szigetekre mondjuk 50 eFt/fő, és szállást kapsz 5eFt/fő per éj árban.

De ha ennél hidegebb éghajlatra mennél, az árak arányosan csökkenhetnek.

Arra nyomatékosan megkérlek, ne menj olyankor pl Tunéziába. Nem jó. Hidd el, hideg és vacak.

2013. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát eredetileg valami melegebb helyre szerettünk volna menni,de mivel engem nagyon érdekel Párizs,ezért amellett maradtunk eddig.(Erről is kértem az árajánlatot ) De persze,szívesen meghallgatok minden véleményt,ötletet. Antalya,Kanári szigeteken is gondolkoztunk.Kanári szigetekre egy út repülő 50e Ft igaz ?
2013. okt. 15. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:

" Kanári szigetekre egy út repülő 50e Ft igaz ?"


Nem. Ez nem így működik. Hol ennyi hol annyi. 50-ért per fő és csak a repülő az szinte bármikor működik. Persze fapados és átszállással de reális. De lehet olcsóbban is. Mi kb 15ert voltunk télen csak a repülőt számolva Kanári szigeteken, konkrétan Tenerifén. 6 nap kb. 40 ezer per fő volt összesen repülővel, szállással, ottani utazásokkal, kajával, Loro Park belépővel együtt.


Ha 30 éves elmúltál akkor ott Tenerifen ingyen is kapható szállás(persze csak egyszer az életben, nem lehet évente újra), cserébe egy fél napos termék bemutatón kell részt venni, ahol üdülési jogot próbálnak eladni de nem kötelező venni.


Véleményem szerint amúgy Párizsba is teljesen felesleges irodával menni. Repjegyet és szállást is könnyű foglalni a neten egyénileg és hát jó eséllyel olcsóbb is mint irodával.

2013. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Óó köszi szépen a választ ! Csak mivel nem voltunk külföldön nem tudom hogy egyénileg is mi megbízható ,és mi nem....,milyen oldalak...Esetleg valamit tudnál ajánlani,ahol ti találtátok ? Végülis mi karácsonykor szeretnénk elmenni . Mondjuk 23.-ai Bécsi , indulással . És max. olyan egy hétre.
2013. okt. 15. 14:41
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Dönstd el hova mennél legszívesebben.

2. www.pelikan.hu oldalon vedd meg a rep jegyet, hafapados gép megy oda ahova szeretnél akkor nézd meg a fapadosok honlapját és amelyik a legledvezőbb azt vedd meg ott a honlapon.

3. Vegyél vagy kölcsönöz egy jó útikönyvet pl Lonely Planet, nézd meg adott helyen milyen látványosságok vannak és mik érdekelnek, ez alapján döntsd el melyik városba/városokba akarsz elmenni.

4 a www.agoda.com oldalon foglalj szállást, de lehet a booking.com-n is, én az agodát hsználom

5. ennyi az egész, a 600EUR-ból így lesz max 300EUR.

Párizsba meg végképp felesleges irodával menni.

2013. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Néhány ,lehet hogy bután hangzó kérdés,de így elsőre magunknak intézni,úgy hogy még nem is voltunk külföldön,kicsit félek :D : A repülőjegy megvásárlása hogyan működik ? El kell utalni a pénzt,vagy csak lefoglalom ,és majd személyesen kell kifizetni? Itt is történhet még árváltozás ? A booking.-com -on ahogy láttam,ott is van olyan ahogy csak lefoglalom a szállást,és van ahol előre kell utalni ?
2013. okt. 15. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Leginkább bankkártyáddal tudod fizetni a neten mind a kettőt. Repjegyet azonnal ki kell hiszen gyakran változik az ára. Ha kifizetted akkor téged ez már nem érint.
2013. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van első alkalom. Nekem is megvolt az első alkalom amikor magam intéztem. A rep jegyet azonnal ki kell fizetni, utána azzal már semmi dolgod. Vagy utalással vagy bemész a bankba és befizeted. A bookingon nem kell fizetni csak a hitelkártya adatokat megadni, az agodán viszont ki is fizeted és kapsz e-mailben egy vouchert, ezt kell a szálláson odaadni. Hidd el ez nem atomfizika, simán meg tudjátok oldani mindenféle iroda nélkül.
2013. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A repjegy az mindenhol azonnal fizetős, de legalábbis viszonylag hamar. Leginkább kártyával, néha utalással is lehet. Esetleg készpénzben, de akkor már utazási irodánál vagyunk, akinek fizetsz a repjegyért x összeget plusz y összeg jutalékot az irodának és Mancika ügyintéző ugyanazt megcsinálja a neten amit te is megtehetsz otthon, megveszi a repjegyet...



Szállás:

na ez már nem ilyen egységes

általános ökölszabály: lehet olcsóbban kapni akciós szállást amit azonnal ki kell fizetni, de cserébe fixen meg kell mondani hónapokra előre, hogy mikor mész és ha nem mész akkor buktad - de ugye cserébe olcsó. Vagy lehet olyat is amit le tudsz mondani egy nappal érkezés előtt is ha valami közbejönne. De az meg lehet, hogy drágább. Aztán olyat is csináltam már én is(de nem én találtam ki, hogy ezt is lehet), hogy lefoglaltam egy lemondható szállást amit nem kellett azonnal kifizetni és figyeltem hogy találok-e olcsóbb szállást. Találtam, így lefoglaltam azt. A régit pedig lemondtam, hiszen megtehettem. Én annak a híve vagyok, hogy nem fizetek ki nagyon előre szállást, mert bármi közbejöhet. És a szállás nem is olyan, mint a repülő, hogy egy vagy két légitársaság jár az adott vonalon gyakorlatilag monopol helyzetben. Szállás az mindenhol van dögivel, az szinte sose gond.


És ebből következik is egy nyilvánvaló, nagyon-nagyon fontos és kezdők által gyakran elkövetett hiba: gombhoz keresik a kabátot azaz egy szálláshoz a repülőt. Ez igen nagy hiba ha olcsón akarnának utazni.

Először legyen meg a (lehetőleg olcsó) repjegy, szállást utána is találni bőven. Olcsót is, drágát is, mindenfélét.

2013. okt. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!