Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fagyasztott hús kézipoggyászban?

Fagyasztott hús kézipoggyászban?

Figyelt kérdés

Különleges húst illetve halat vinnék haza és nem lesz feladandó poggyászom.

Ha 10x100g-os darabokban viszem akkor vajon felengedik? Nem lenne rajta gyári címke, de én pontosan kimérném, hogy beleférjen a 100ml-es korlátozásba.


Valaki csinált már ilyet?



2014. febr. 20. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én nem próbálkoznék ilyennel.
2014. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,h nem engedik a hústermékek szállítását. Bár mi már "csempésztünk" kolbászt, de nem a kézi poggyászban. A másik, az a hal felengedne. Nem látom értelmét,h hazahozd.
2014. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én megprobálnám... a barátnöm anyja kb. egy kilo fasirtot szokott kihozni, igaz már kisütve. :D én multkor meg hurkát, kolbászt, pick szalámikat, pick nosztalgia párizsit hoztam kézipoggyászban. eddig még nem szolt senki érte.
2014. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szállítani lehet, meg kibírja az utat, ezzel nincs probléma.

Inkább attól tartok, hogy ha folyadéknak minősül, akkor a címke hiányában nem tudják megállapítani a súlyát.

2014. febr. 20. 22:43
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Azért a nyers hús, illetve a feldolgozott hús nem ugyanaz.
2014. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
miért minösülne folyadéknak a hal?
2014. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nem folyadék, de az állaga miatt az arra vonatkozó szabályokat kell betartani, mint minden zselés/krémes/lágy állagú termékre (pl sajt stb.) Tehát ha egyben vinnék 1kg-ot, akkor jogosan vennék el.
2014. febr. 20. 23:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon légitársaságfüggő, de alapjáraton a legtöbb esetben még a feladott poggyászban se engedik papíron (az meg már más kérdés, hogy nem veszik észre, ha oda rakod).


Keress rá a baggage policyben arra, hogy perishable items és megtalálod. Viszont ha nem lesz feladandód, akkor gondolom fapadossal jössz és valószínűleg az a válasz, hogy nem mehet. Ha mehet, akkor szivárgásbiztos csomagolásban szokták csak engedni, ami a saját definíciójuk szerint az, nem csak két nejlonzacsi egymásban.


A kiporciózás tökmindegy, nem azért nem engedik (esélyesen), mert folyadéknak hiszik a halat.

2014. febr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A nyers hús kivitellel, illetve Mo-ra való bevitellel nincs gond, ennek már utánanézetem.

Vákuumgéppel csomagolnám, úgyhogy ebbe se köthetnének bele.


Feladandóba tudom, hogy hivatalosan nem lehet, de csak azért mert romlandó és ha késik a poggyász nem vállalnak felelősséget érte.


Pont hogy nem mindegy a porciózás, ismerősömtől már vettek el sajtot és libamájkrémet, mert nagyobb volt 100ml-nél a kiszerelés.


A biztonsági ellenőrzést nem a légitársaság végzi, tehát szerintem teljesen mindegy, hogy mivel utazok.

2014. febr. 21. 00:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha járvány van nagyon figyelnek, különben nem mindig. Szerintem abszolult szerencse kérdése. Ez tényleg vagy elveszik vagy nem kategória. Nem ajánlom egyébkén a folyadékos megoldást, akkor biztos ki kell venned a táskából és több biztonsági nézi át. Ha pedig csak egy kicsit is kifolyik az asztalra vagy a tálkába (azt mondod fagyasztott az szobahőmérsékleten enged), akkor tuti elveszik.
2014. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!