Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha stewardess szeretnék lenni...

Ha stewardess szeretnék lenni elég hozzá egy érettségi, és nyelvtudás, vagy külön tanfolyamot is el kell végezni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nemzetközi gazdálkodást tanulok, mivel szeretnék egy biztos diplomát, viszont miután elvégeztem nagyon érdekelne ez a szakma. Folyékonyan beszélek angolul, és németül. Ennyi elegendő lenne hozzá?
2014. márc. 7. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudom hogy mindenképp kellene egy tanfolyamot végezned vagy egy továbbképzés biztosan lesz.

Az angol és a német nyelv mellé én tanulnék egy kis franciát kb. középfokig hogy növeld az elhelyezkedési esélyeidet.

2014. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

A nemzetkozi gazdalkodasi diplomaddal es 3 nyelvtudassal remek kilatasaid, lehetosegeid lesznek az eletben.

Evtizedekkel ezelott a legikiseroi munka nagyon sok embert vonzott. A legitarsasagok szamanak a novekedesevel es a foglalkozas, csakugy mint a pilotake - rendkivuli mertekben "felhigult". Gyakori kivasarlasok, csodbe jutasok, atszervezesek es nem utolso sorban a gazdasagi valsagok hatasara is, nagyon sok alkalmazott vesztette el az allasat, vagy csokkentett oraszamban tudnak csak dolgozni. A korabbi jol fizeto nyugdijprogramok is a multe. A stewardeseket, pilotakat kepviselo szakszervezetek allando harcban vannak a munkaltatokkal. A legitarsasagok ahhoz hogy versenyben maradhassanak, alacsonyan kell tartani az araikat, a profit margin rendkivul alacsony. A biztonsagi kovetelmenyek fokozatos novekedese, a repulesre kivetett extra biztonsagi adok nem segitik a helyzetet.

Sok elbocsatas jellemezte ezt az iparagat az elmult nehany evben. A megmaradt dolgozokra egyre tobb es tobb terhet raknak, gyakran panaszkodnak faradtsagra, fasultsagra.

Mindezek ellenere egy legikiseronek turelmesnek, udvariasnak es mindig frissnek, energetikusnak kell lennie. Az utasok elvarasainak sokszor nem konnyu megfelelni, nagyon sok durva, modortalan pokroc utazik, hiszi azt hogy egy stewardess egyszeru szolga, takarito, kuldki-hivdbe. Sajnos a valosag kozel van ehhez, felszolagas, szemet begyujtes, veszekedes a neveletlen utasokkal - rendkivul nagy turelmet es jo gyomrot igenylo foglalkozas. Nem egy alom munka. Mondhatnam azt is hogy egy "ciganyelet" - sosem biztos hol hajtod a fejed alomra es mikor lathatod ujra a csaladodat - mert elobb-utobb az is lesz neked is.

2014. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Én ezen a ilyen pályán szeretnék majd elhelyezkedni és elég az angol és a német. Tanfolyam felesleges, felvételi után ők készítenek fel, rengeteg helyen kérdeztem már én is, hogy kell-e a Légiutas-kísérő OKJ képzés, azt írták, hogy teljesen felesleges. Egyébként először érdemes egy fapados légitársaságnál kezdeni mint pl:(Wizz Air, Ryanair).Hozzájuk bőven elég egy középfokú nyelvvizsga angol nyelvből.
2014. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam régebben,h szívesen kipróbálnám. El is mentem egyszer 1 állásinterjúra. Elegendő az érettségi, és minimális angol nyelvtudás, bár nagy előny, ha legalább középfokon beszélsz. A képzés kint lett volna Írországban, már nem emlékszem pontosan, néhány hónapos, nem túl hosszú. Ezután kell egy vizsgát tenni. Ha azon minden követelménynek megfelelsz, akkor állást is kapsz a cégnél. Ha beszélsz más nyelvet, akkor nagy a valószínűsége,h arra a területre irányítanak, de ez nem garantált. Ha nem sikerül a vizsga, jöhetsz haza, és ki kell fizetned a képzés árát. Ha sikerül, akkor az első néhány fizetésedből vonják ezt le. Asszem ez a Ryanair volt. Én végül nem mertem bevállalni, mert volt itthon biztos munkahelyem. Amúgy ekkor már volt egy diplomám, és középfokú nyelvvizsgám angolból, és az ügynökségnél úgy tűnt, nagyon szeretnék, ha jelentkeznék.

Később levelezőn elvégeztem az angol szakot. Ott volt egy csoporttársam (fiú), aki előzőleg megcsinálta ezt a tanfolyamot, és néhány évig dolgozott is a Ryanair-nél. Azt mondta szuper volt,nagyon szerette, változatos volt, jó volt a társaság, és nem utolsó sorban, hihetetlen jól megtanult angolul.

Egyébként több légi cég is szokott ilyen toborzókat szervezni. Pl. annak idején néztem,h az Emirates airline is sokszor jön e célból Közép-Európába (Budapest, Pozsony, Bécs). Olvastam fórumokat, sok volt a pozitív tapasztalat.

Szóval, szerintem nem lehet rossz. Sőt! Főleg ha az embernek igazából nincs veszíteni valója.

A testmagasságra kell még figyelni, mert sok cégnél elvárás,h pl. minimum 170 cm legyél, vagy hogy lábujjhegyen felérj 180 cm-re.

2014. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Jómagam is légiutaskísérő vagyok. A folyékony német és angol nyelvtudás az nagyon nagy előnyt jelent számodra. Ebben a szakmában, senkit nem érdekel majd, hogy hol végeztél, itt a nyelvtudás a döntő. Rendelkezned kell egy érettségivel, és az angolt folyékonyan kell tudnod beszélni. Minden plusz nyelvtudás "pluszpont" számodra. (Külföldön a Magyar is idegennyelv...) Nem árt, ha a bázisod nyelvén is beszélsz egy kicsit, bár ez nem mindenhol elvárás. Külön tanfolyamot NEM kell elvégezned. Jelentkezel egy légitársasághoz, és ha felvesznek akkor majd a légitársaság saját 6 hetes tanfolyamján kell részt venned. Első nekifutásnak egy fapados légitársaságot vagy egy Charter járatokat indító társaságot érdemes becéloznod, mivel a nagyobb légitársaságokhoz általában csak tapasztalattal rendelkezőket vesznek fel. Magyarországi bázisú fapados a WizzAir és a Ryanair. Magyarországi bázisú Charter cég a Travel Service. Bécsben van még a Fly Niki, bár az már nem fapados és nem is Charter, de ettől függetlenül oda is van amikor felvesznek kezdőket. Ezeknél a légitársaságoknál eltöltesz egy pár évet, majd jelentkezel egy nagyobb társasághoz, amikor már kellő tapasztalatod lesz.

2014. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, valószínű neki fogok vágni, ha nem is sok időre, de mindenféleképpen ki szeretném próbálni :)
2014. márc. 9. 13:13
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Sok sikert előre is! Viszont készítsd fel magad arra, hogy az elején ez nagyon húzós lesz, nagyon ki leszel merülve. Ha egyedül élsz, akkor még nehezebb lesz a dolgod, mert az elején nem lesz valami álom fizetésed. A fizetésedből az első 12 hónapban levonják a tanfolyam díjat, valamint az egyenruhád kölcsönzési díját is neked kell majd fizetni. Kezdő légiutaskísérőből nagyon sok van, de aki a szerződés lejárta után is folytatja munkáját abból már kevés.
2014. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
régen, mikor még Malév volt, akkor tanfolyam is volt, de a lényeg amit akarok írni, hogy annak idején szerették, ha valakinek van valami pszichológiai képzése, avagy tudása, diplomája... szóval, ha ahhoz is konyít valamit, az jó pont volt. oké, ez is még akkor volt.
2014. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!