Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért került ugyanaz a repülőj...

Miért került ugyanaz a repülőjegy reggel nyolc óra körül 20. 000 forinttal többe, mint most (13.45. )?

Figyelt kérdés

Szerencsére az olcsóbbat vettem meg, mert reggel mikor láttam, hogy drágább, mint amennyiért pár hete kinéztük nem vettem meg, mert át akartam szervezni az utazást, de ehhez kellett a férjem is, hogy közösen válasszunk másik időpontot.


Most mikor leültünk, hogy akkor válasszunk mást, már megint azon az áron volt a jegy, amiért korábban néztük.


Szóval mi jól jártunk, csak nem értem, hogy ez miért volt.


2014. márc. 13. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert a légitársaságok többnyire profitorientált cégek, és a kereslet-kínálat alapján árazzák a jegyeket, nem úgy, mint mondjuk a máv, vagy a volán, akiknek minden mindegy.

Az árazás azt jelenti, hogy meghatározott mennyiségű kitesznek adott áron, és megadják a szabályokat, hogy a jegyek fogyásával hogyan változzék az ár.

Pontosabban ezt a dolgot yield managementnek nevezik, ha érdekel, keress rá és okulj belőle.

A gyakorlatban a dolog úgy néz ki, hogy az árazók minden nap beállítják ezeket a szabályokat, aztán hazamennek aludni. Reggel mikor visszajönnek, megint elkezdik beállítgatni a jegyárakat, például leáraznak megint. Aztán mikor délre készen vannak, akkor a főnökük átnézi, és jóváhagyja a napi árazást. Ha elkapod ezt az időszakot, akkor valóban jobb árakat kapsz.

Általában nem csak napon belül, hanem a hét napjain belül is más-más az árazási szokás, ha ráérzel például, hogy a legjobb jegyárak általában kedden és pénteken vannak, ezen nagyon sokat spórolhatsz.

2014. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi amit írtál logikus teljesen, de a korábbi napokon nem volt ilyen. Minden reggel néztem, amióta kitaláltuk, hogy mikor és hova megyünk:) A helyeket is néztem, egyelőre nincs foglalás (azaz a helyfoglalásból kiindulva), az egyik gép tök üres, a másikon pedig 2 foglalt hely van)


Csak kíváncsiságból kérdeztem, mert megvettük a jegyet az olcsó áron. Lehet csak reggel fogtam ki egy rossz időpontot mikor néztem:)

2014. márc. 13. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Mert a reggeli gépeket jobban szeretik a business utasok. Emellett általában délelőtt foglalják a szervezett business utazásokat, ezért van az, hogy olyankor kicsit "felárazódhatnak" a repülőjegyek.
2014. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A légitársaságok össze-vissza változtatják a repülőjegyek árait. Ha látsz egy jó árat, nem szabad gondolkodni, hanem le kell foglalni. Napon belül is változtatnak.
2014. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodtam, hanem szabadsagot kervenyeztem:)
2014. márc. 13. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon olcsó a repjegy akkor először megveszed és csak utána intézed a szabadságot. ;-) most szerencséd volt de máskor nem biztos.
2014. márc. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem mondanam, hogy olyan olcso lett volna 173.000 ft:)


Mivel olyan munkahelyen dolgozok ahol januar 31-ig szabadsagtervet kell leadni, ha attol elternek kervenyeznem kell.

2014. márc. 15. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!