Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egy rahedli helyen olvasom,...

Egy rahedli helyen olvasom, hogy 3000-10000 forintokért repültek (még 2013-ban is! ) Rómába Wizz Air-rel, de SEHOL nincs 20000-nél olcsóbb jegy mától áprilisig! Ti hol foglaltatok akkor?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 10:05
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Az ÖSSZES napot beírtam a Wizz Air honlapján, sőt, nem cask márciust, de áprilist, májust is, és mindenhol csak 19.900, meg 25.000 és ezeknél jóval drágább árak vannak.


Fontos lenne(!), hogy gyakran szeretnék utazni, tehát nem tudok egy évre előre foglalni, de 20.000 forintot sokallok egy egy irányú (és nem retúr) jegyért.

2014. márc. 11. 10:07
 2/25 anonim ***** válasza:
33%

Azt ugyan nem tudom az a a rahedli hol van, de ott biztosan elmesélik az olcsó jegy kipecázásának minden trükkjét.

Manapság valóban kevesebb olcsó jegy van, de ha picit összeszeded magadat, és kellő türelmed van, találsz jó párat.

Hogy mást ne mondjak, Brüsszel külsőre 3090 Ft-ért, Malpensára 4000 Ft alatt, de még júniusra Rómába is vannak 8000 Ft alatti jegyek.

Keresni kell. Nézegetni, és okosodni. Próbáld meg kitartással, alázattal, és menni fog.

2014. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nézem én, nézem, nagyon is, de csak nem találok sem Wizz Air-rel de még Ryanair-rel sem 13.000 forint alatt EGY útra jegyet az olasz fővárosba. :(


Nem tudom mi lehet az a bizonyos trükk, de ilyen "trükkökről" nem tudok. Tudsz esetleg valamit, amit én nem is sejtek?

2014. márc. 11. 10:37
 4/25 anonim ***** válasza:
16%

A trükk az, hogy nem kérdezni kell, hanem keresni.

Rászánni 5 percet.

Ilyen egyszerű.

2014. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Igen, azt nem sejted, hogy mennyivel előre kell foglalni. Ez kb. az első dolog, amit az olcsó repjegyet foglaló cikkek leírnak amúgy...


Meglepődsz, hogy most, március közepén már nincs áprilisra olcsó jegy?...Hát ne lepődj meg. Az áprilisi olcsó jegyeket, kb. novemberben vették meg a szemfülesek, amikor megnyílt a vásárlási lehetőség a 2014. tavaszi járatokra.


Most olcsó jegyet úgy télre tudsz venni a legnépszerűbb úticélokra. A kevésbé keresetteknél persze más kérdés, Varsóba vagy Dortmundba esélyesen van olcsó jegy közelebbi időpontra is.


A szuperolcsó jegyek, amik 1000 meg 2000Ft-ba kerülnek meg pár napos akciók keretében érhetőek el, azoknál figyelni kell a cégeket. A legegyszerűbb a levelezőlistájukra feliratkozni és rendszeresen olvasni a mailjeiket.

2014. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%

Azért belinkelhetnéd azt a Római 8000 ft alatti jegyet.


Szerintem már nem lehet nyáron ilyen olcsón utazni. Télen kifogható, amikor a kutya sem utazik.

2014. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, én tavaly a Wizz- Air-rel utaztam haza Milánóból. Csak odaút. Ott kezdődött, hogy 30 euró, aztán mire mindent kitöltöttél (csomagfeladás, ha nem egy kis kézitáskával akarsz utazni - és egy PC már csomagnak számít, ha kézitáskát is viszel! ) és hipp-hopp 95 euró volt!


Mindenért fizetni kell!


Egy ismerősöm, aki gyakran jár (igaz Zürich és Budapest között) úgy csinálta, hogy oda-vissza foglal, nagy különbséggel, pl. oda május, vissza november, vissza június, oda december - ha tudod követni a logikát - és így valamivel olcsóbb.

Nyáron tényleg nagyon drága, és hétvége felé is drágul.

Ugyanakkor, ha oda-vissza foglalsz és a két időpont között van egy szombat, akkor is olcsóbb, mintha a hétköznap fordulsz.

2014. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Aki 20ezret sokall Romaig, az ne akarjon Romaba menni.


Ma meg mar marcius van konyorgom, hol legyen ilyenkor olcso jegy? Azokat fel evvel elore meg kell venni. A fillerszexualasnak megvan a maga ara, megpedig nem keves ido.

2014. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

De ember (gyk.: utolsónak megy)! Nem olvasod, amit írok! "Gyakran szeretnék utazni, tehát nem tudok egy évre előre foglalni". Nem Hawaiikodni megyek oda, mint sok ember teszi azt egyszer egy évben!


Persze, úgy könnyű wazz.


De aki ott dolgozik, nem tudja egy évre előre (ezt kellene innen pár embernek felfognia - a többi kommentelőnek viszont itt köszönöm meg) a kisujjából kiszívni, mikor lesz szabadnapja, mikor nem. Pláne ebben a szakmában - a lehetetlent pedig ne kívánjunk már. Az ilyen menjen el jósnak, vagy pályázzon lottó ötösre, vicc.


Ha Genfből fillérekért (pár hétre előre - nem évre) haza lehet repülni, akkor egy kb. azonos távolság ne hatványozódjon már.


A többi válaszolónak pedig még egyszer írom, köszönöm!

2014. márc. 11. 14:40
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Neked kell azt felfogni, hogy az olcsó jegy nem alapvető emberi jog, főleg akkor nem, ha nálad már a 20 számít drágának.


Megkaphatod 10-ért a retúrt? Igen, de nagyon szigorú és kötött feltételek mellett, nagyon előre foglalva.


Lehet rövidebb határidővel is foglalni? Már hogyne lehetne, de ezzel lemondasz a szuperolcsó jegy lehetőségéről.


De viszonyításképp mondom, hogy normál légitársaságokkal, "normál" (értsd 3 hónapon belüli) foglalási idővel az általad sokallt 20e kétszeresénél kezdődnek a jegyek Genfbe és Rómába is.

2014. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!