Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzairnél és/ill. Olaszország...

Wizzairnél és/ill. Olaszországban személyi igazolvány érvényességére van valamilyen korlátozás?

Figyelt kérdés

Május közepén indulok Olaszországba, kevesebb mint 1 hétig leszek ott. A személyi igazolványom augusztusban lejár.


Most olvastam homáron, hogy vannak országok, ahol minimum fél évig érvényesnek kell lennie az útiokmánynak, visszaúton határátkeléstől számítva.

[link]


Személyi igazolvány és olaszországi úticél esetén van-e valamilyen korlátozás? (Pl. hogy Olaszországba is csak úgy lehet belépni, ha a visszúttól számítva még 6 hónapig érvényesnek kell lennie a személyi igazolványnak.)



#Európai Unió #útlevél #Wizzair #érvényesség #Ryanair #személyi igazolvány érvényessége #útiokmány érvényessége #útiokmányok érvényessége
2014. márc. 16. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Schengenen belul nincs ilyen korlatozas.

Olaszokhoz tehat nyugodtan utazhatsz majusban a meg ervenyes szemelyiddel.


A homaros posztban a posztolo volt a hulye, a wizznek semmi koze ahhoz hogy mik a beutazas szabalyai egy kulfoldi allamba, legyen nekik halas hogy nem engedtek fel a gepre, akkor ugyanis a hatarrol forditottak volna vissza es fizethette volna ki az azonnali visszautazas arat is.

2014. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne olvass homárt vagy legfeljebb szórakozás miatt. A posztoló nagyon hülye volt és még neki áll feljebb. :-D

De az ilyen posztokat szeretik kitenni mert rengeteg kommentárt generál. (hiszen sokan szeretik jól kioktatni a szerzői, hogy mekkora hülye volt...)



Olasz Schengenen belül van, szóval haza utazás napján még legyen érvényes, ennyi. De ha csak odaút idején érvényes akkor is kiengednének csak te szívnád meg hazafelé.

2014. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem sokat lehet tanulni belőle.

Világos volt számomra, hogy ez előírás, nem a Wizzair lehúzása.

Jó volt annyiból, hogy utána néztem, kell-e valami Olaszországba. Annyiból meg rossz, hogy nem találtam információt, hogy lenne-e korlátozás.


Köszi a válaszokat! :)

2014. márc. 17. 08:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem találtál, mivel csak annyit fogsz találni, hogy személyi vagy útlevél kell és kész. Mivel nincs ennél szigorúbb korlátozás Schengenen belül így nem is csoda, hogy nem találtál. Neked ebből tudnod kell, hogy ez az azt jelenti, hogy akkor, aznap legyen érvényes amikor átléped a határt. (Olyat nyilván sehol nem fogsz találni leírva, hogy "nem kell plusz fél évig érvényesnek lennie".)



"Szerintem sokat lehet tanulni belőle. "


Ezt rosszul látod. Ott a kattintás generálás, a hozzászólás generálás, és emiatt a bulvár, a fals információ nyomatása a lényeg. Ne tanulj homárról semmit, mert tele van hülyeséggel sajnos. Van néha hasznos is persze, de a rengeteg szemét közül szinte képtelenség kiválogatni. Konkrétan wizzair kapcsán a legtöbb esetben hülyeséget olvastam ott még csak.

2014. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!