Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A drága légitársaságok miért...

A drága légitársaságok miért drágák?

Figyelt kérdés
Elismerem, ez egy kicsit amatőr kérdés, de tényleg nem értem. Skyscanneren látom, hogy pl. az Air France, vagy az Alitalia általában kétszeres áron adja a jegyet(turista osztályon). Akkor hogy tudnak versenyben maradni?

2014. márc. 29. 02:36
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Mert van aki hajlandó annyit fizetni értük. Az Apple miért drága, mert sok technikából nulla szarfa**ú beveszi, hogy kiválóak a gépeik.
2014. márc. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Azt kapod amiért fizetsz...? Egyrészt normális repterekre mennek, másrészt meg nem szarnak a fejedre ha baj van: egyszer Párizsba igyekeztem, a gép valamiért nem ment, az AF Münchenen keresztül eljutatott időben Párizsba. Szerinted pl. a Ryanair mit csinált volna? Jöjjön vissza másnap... aztán még ott van az is hogy hálózatuk van, ha Európán túlra tekintesz, a sok fapadostól annyi.


Ja, és a jegyár nem minden, mire végzel az összes pótdíjjal amit most már a kézipoggyászért is fizetsz, korántsem biztos hogy olyan drága az.

2014. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem amatőr a kérdés.


Hatalmas eltéréseket fogsz találni egyazon útvonalra is. Egész pontosan az első válaszadó elmondta a kérdésedre a választ, amit minden közgazdász hallgató az első mikroökonómia óráján megtanul, az árakat a kereslet-kínálat egyensúlya határozza meg.

Azaz annyiért is elmegy, annyiért is megtelik az elvárt szinten a gép.

A részletesebb megértéshez tudnod kell, a cégek szegmentálják a piacot. Ez azt jelenti, hogy a más-más jegyárakhoz más más imidzset párosítanak természetesen más-más árakkal.

Ha kis pénzű vagy és minden fillér számít, tudatosan keresed a legolcsóbb megoldást, és többnyir e meg is találod. Ezért nem sok mást kapsz, minthogy elvisznek A-ból B-be.

Ha a gyermekkori bilire szoktatásod nehezen ment, azaz a mai napig elhiszed, hogy te más vagy, mint az a százötven ember veled egy sorban, ezen már hihetetlenül jól keresnek a cégek. Ilyenkor lépnek be a csak te vagy itt a zseni jellegű szolgáltatások, elsőbbségi beszállás, elkülönített székek, egy üveg pezsgő (mindez tízszeres áron).

Aztán lehet még ezt is fokozni, amikor a pénz valóban nem számít, és ráadásul a tulajdonosa mérhetetlen sznobbó nőtte ki magát, akkor jönnek a mindenféle szuper prémium dolgok.

Épp mint az Aplle-nál, de ezt már leírták előttem.

2014. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Valamikor én is úgy voltam mint a harmadik, aztán jött az hogy lett pénzem és elkezdtem gondolkodni :) A kérdező és a harmadik (a korábbi válaszom ellenére) is úgy gondolja hogy az összes plusz szolgáltatás marhaság.


Például, mennyit ér hogy nem állsz félórát sorba a biztonságnál? Az elsőbbségi beszállás is hasznos lehet ha sorban állás helyett leülsz, laptop elő és még negyven percet tudsz dolgozni amíg a többi droid besorol. Stb. Ha több tízezer forintot számlázol óránként akkor másképpen nézed a világot, hidd el nekem.

2014. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem vitatom #4 azokat az előnyöket, amiket a válaszodban megfogalmaztál.


A válaszomban nem a plusz szolgáltatások értelmét kérdőjeleztem meg. Épp ellenkezőleg, elmeséltem, hogy milyen gyermekkori igazságtalanságok fel nem dolgozása vezet odáig, hogy a légitársaságok szinte korlátlanul drágítják a jegyeiket.

Az az érzésem, te nálunk sokkal többet tudnál arról mesélni, nevezetesen hogy mi vezeti el odáig az embert, hogy a saját kényelmét (a sikereitől megrészegülvén) mindenek elé helyezze.

2014. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

> pénz valóban nem számít, és ráadásul a tulajdonosa mérhetetlen sznobbá nőtte ki magát, akkor jönnek a mindenféle szuper prémium dolgok.


A pénz mindig számít, én csak azt tanultam meg hogy az nem jó taktika hogy minél kevesebbet költünk. Másképpen: Samsonite Firelite bőröndöt vettem amikor az előző Samsonite eltört ez volt akciós, csak 280EUR. Viszont nem veszek valami nehéz, hamár eltörő bőröndöt harmadáért sem pedig Rimowát dupljáért. És egyébként folyamatos küszködöm mert ezt bizony nehéz tanulni és minket nem tanítottak anno az órendszerben hogy bánjunk a pénzzel -- és a teljesen hibbant válaszaidból úgy tűnik, titeket sem. (Legalább ne egy pszichoterapeutának próbálnád magyarázni, az isten szerelmére. Én az is vagyok, programozó is. Valamiből élni is kell :) )

2014. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mikor megy a gép. A reggel 8:30-as slot sokkal drágább mint a 4:20-as például.

Nem mindegy milyen repülőtérre érkezel. A fapadok többnyire olyan repterekre járnak, ahonnan még legalább egy-másfél óra busz/vonat útra van a város ahová érkeztél.

Nem mindegy hány utas van a gépen. A fapadokon sűrűbben vannak a széksorok, ez kényelmetlen ugyan, de sokkal több fizető utas fér fel így a gépre.

Nem mindegy mi van benne az árban. Egy fapadoson külön fizetsz az ellátásért, a feladott csomagét, nagyobb lábtérért, helyjegyért, stb... Ezek egy klasszikus társaságnál többnyire alapból járnak.


Kb ennyi.

2014. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tegnap 08:25


Én nem a Ryanair, Wizzair, meg hasonló társaságokkal hasonlítom össze. De pl. miért drágább az Air France, mint a Lufthansa? Miért drágább az Alitalia, mint a Swissair? Most nézem, és pl. a Sydney-Budapest járatra egy százassal többet kérnek. Más vonalat is említhetnék.

2014. márc. 30. 00:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Az viszont már szinte teljesen véletlenszerű valamikor az egyik lesz olcsóbb, valamikor a másik, útvonal, időpont stb mind befolyásolja az árat.
2014. márc. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!