Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Letiltott utlevellel utazhatok?

Letiltott utlevellel utazhatok?

Figyelt kérdés
Kulfodon elunk (EU) es sajnos elvesztettem az utlevelunkat az enyem es a fiamet.En utazhatok szemenlyivel de a fiamnak nincs.Az itteni rendorsegen bejelentettem h elveszett es le is tiltottak.Erre par napra ra megtalaltam oket.Felhivtam a konzult es azt montak h nyugodtan utazhatok mert meg ervenyes.Azt montak h ha Mo-on jelentettem volna be akkor nem utazhatnek vele de igy h kulfodon vettek nyilvantartasba igy ezt Mo-on nem latjak.elegge aggodok h mi van ha nem fogadjak el majd a repteren.

#utlvel
2014. máj. 8. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"Felhivtam a konzult es azt montak h nyugodtan utazhatok mert meg ervenyes."


A konzul mondta.Akkor mit félsz?Elfogadják ha meg nem felhívjátok ott a konzult.

2014. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is. A konzulnak van felelőssége. Ahol probléma adódik, ott a konzulra kell hivatkozni, igazoljon ő.
2014. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az ottani rendorsegre is menj be es jelentsd be nekik hogy megtalaltad.
2014. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A konzulnak nem hiszel, de pár névtelennek az internetről igen?
2014. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A konzult felhívtad, gondolom bemutatkozott, nem csak annyit mondott, mikor felhívtad, hogy tessék, konzul (hivatalból kötelező neki, bár én is bemutatkozom,ha vezetékesen beszélek szökőévbe egyszer, mert nálunk már nincs) Ez intelligencia, ami diplomáciában alapvető.Azt kell mondani, hogy Zsernovácz Bendegúz (most idekamuztam egy nevet) azt mondta,amikor felhívtam ezt és ezt a számot, hogy... és el kell mondani, mit mondott. Ennyi.
2014. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Felhivtam a konzult es azt montak "


Ez azért árulkodó. nyilván nem a konzult hívta fel, hanem a konzulátust, ahol mondtak valamit (nem a konzul!) amit akár félre is érthetett a kérdező.


Így a XXI. században az tűnik életszerűnek, hogy ha letiltanak egy útlevelet, akkor az az egységes európai nyilvántartás miatt mindenhol vissza lesz utasítva a használata. Az meg, hogy "Mo-on nem latjak" rohadtul nem életszerű informatikai szempontból (Schengeni adatbázis?)Meg amúgy is mit számít, hogy mi van Magyarországon, ha a kérdező külföldön akarja használni az útlevelet, ahol letiltatta. Na mindegy, inkább higgyünk a zavaros történetben.

2014. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azert kerdeztem itt mert hatha volt valaki hasonlo helyzetben....A konzulrol meg annyit h mikor eloszor felhivtam h szeretnek kerni egy egy alkalmas M0-ra beutazasos papirt akkor azt monta h egy honapig ne is almodjak rola mert nincs erre idejuk.Aztan mondtam h de mi 3 het mulv repulunk haza es nagyon nagy szuksegem lenne a papirra azt mondta h jo akkor vigyem haza kocsival es ramcsapta a telefont.Aztan mikor visszahivtam es akkor mar volt idopont de egy nappal az uzas elott es azt mondta az se biztos majd hivnak....es ezek utan mikor meglett az utlevel egybol mondta h jaj maga az megint???Szoval igen ezert nem bizok a konzulban mert siman hazudhatta is es azok utan ahogy beszelt velem siman eltudom kepzelni...
2014. máj. 8. 10:20
 8/18 A kérdező kommentje:
Koppenhaga Magyar Konzulatus....
2014. máj. 8. 10:22
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy azt kell nézni, hogy minek és kinek van nagyobb hitele, és jogérvényesítő ereje. Ha le van tiltva központilag, akkor a reptéren a te szavad és egy beszélgetésre való hivatkozásod szart sem fog érni.
2014. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ott a pont 9-esnél!Mondani bármit lehet, én is simán mondhatnám magamról, hogy én vagyok a Simicska, Orbán, vagy a Szájer, pedig aztán nem vagyok. Nem az számít, mit mond, hanem, hogy mi van kiadva...
2014. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!