Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanairnél milyen rejtett,...

Ryanairnél milyen rejtett, felmerülő költségekre kell számítanom? Online check-in valóban nem lehetséges, amennyiben feladott poggyásszal is rendelkezek?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!

Sajnos még soha nem repültem, így fogalmam sincs hogyan működik ez az egész, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

Ösztöndíjat nyertem Angliába és találtam is egy kedvező árú jegyet Manchesterbe (17.529 Ft).Ez tartalmazza az illetékeket vagy kell attól félnem, hogy esetleg a reptéren benyújtanak egy számlát?

Illetve azt olvastam valahol, hogy az online check-in nem vehető igénybe, ha poggyászom is van, ez azonban úgy tudom + költségek felmerüléséhez vezet.Mekkora ez az összeg?

Illetve érdeklődnék az ülőhely foglalással kapcsolatban.

Számomra annyi lenne a fontos, hogy 2 egymás melletti ülést találjak, ez jól értelmezem, hogy 2 Euro, vagy ez is csak ügyesen van megfogalmazva?


Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki aki esetleg tapasztaltabb repülés terén illetve a Ryanairrel kapcsolatban, tudna nekem segíteni.

Előre is nagyon köszönöm.



2014. máj. 29. 01:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs külön illeték, amit kifizetsz a foglalás végén, abban minden benne van. Ülöhelyen nem tudom èrdemes-e emiatt foglalni, ha az elsők között becsekkolsz online, akkor szerintem egymás mellé kaptok helyet, de ha nem szvsz akkor sem ér meg ekkora felárat, úgy emlékszem 1700 Ft/fő a foglalt hely ára. Online tudsz becsekkolni, csak le kell adni a feladott poggyászt.
2014. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet online checkint csinálni sőt csak ezt érdemes. A reptéri utasfelvétel ryanairnek iszonyú drága. Úgy kb 20 ezer Ft.


Felesleges ülést foglalni. Ingyen is mindenki kap ülést és ha többen mentek és egyszerre csináljátok az online utasfelvételt akkor a rendszer egymás mellé tesz úgy is.

Rejtett költségek amúgy nincsenek. Csak azért fizetsz amit igénybe veszel.

2014. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Annyit még szeretnék kérdezni, hogy foglalásnál a titulusoknak(Ifj.,Id., stb.) nagy szerepe van? Illetve a neveket ékezet nélkül kell beírni?

Valamit felugrik egy biztosítási táblázat, amelybe levannak írva, hogy mi mire vonatkozik, de oda van írva, hogy mennyi önrész.Ez azt jelenti, hogy ha történik valami, pl elveszik a csomagom akkor ki kell fizetnem 50 Eurot( a csomagbiztosítéshoz pl. ennyi önrész van írva)

És ezt a táblázatot ki sem tudom szedni belőle..

Előre is köszönöm.:)

2014. máj. 29. 12:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Ifj, id, nincs jelentősége, csak ha mondjuk apukáddal utazol és ugyanaz a nevetek. De ha te fiatal vagy akkor válaszd az ifj.-at.

Ékezetek nélkül írd a neved, máskülönben tovább sem enged az oldalról.

A biztosításnál a táblázat alatt van egy választási lehetőség, ki kell választani a lakóhely szerinti országot, és közöttük nagyon elrejtve van hogy "nem kérek biztosítást". Ha ezt választod, akkor nem kell fizetned. (természetesen, ha kérsz biztosítást, akkor a Magyarországot válaszd.)

2014. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és az ülőhellyel kapcsolatban annyi, ha jó előre beállsz a kígyózó sorba a váróteremben, akkor úgyis az elsők között leszel a beszállásnál, így tudsz válogatni az helyek között.
2014. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igen látom én is ezt a "Már van biztosítása? Válassza a legördülő listából a „Nem kérek biztosítást” lehetőséget ", de legördülő sávot nem találok sehol...

Illetve ez most komoly, hogy ha nem kötök biztosítást, akkor nem térítik vissza a jegy árát, ha valami probléma merül fel, pl. törlik a járatot?

2014. máj. 29. 14:13
 7/12 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, de nem tudom mi is lenne a helyesebb lépés...

Ebben benne van az orvosi ellátás is szükség esetén...

Ha nincs biztosításom és történik valami, akkor utána milliós költségeket fizethetek az ellátásért...?

Ti szoktatok biztosítást kötni?Vagy van lehetőség a Rayenairen kívül?

2014. máj. 29. 14:18
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös: nem igazán lehet válogatni csak úgy, mert mindenkinek sorsol a rendszer egy ülőhelyet, persze lehet cserélni mással, de alapjáraton nem oda teszed le a hátsódat, ahova épp kedved tartja.
2014. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*MINDIG* legyen utazasbiztositasod (mondjuk nekem a hitelkartyam ad az elso harminc napra) de ne a Ryanairtol mer' az draga.
2014. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" a és az ülőhellyel kapcsolatban annyi, ha jó előre beállsz a kígyózó sorba a váróteremben, akkor úgyis az elsők között leszel a beszállásnál, így tudsz válogatni az helyek között."



Hónapok óta nem így van a ryanairnél! Utasfelvételkor osztják a helyeket is. Ha fizetsz választhatsz, ha nem fizetsz akkor a rendszer adja sorban. Szóval ha két utasnak egyszerre csinálod akkor szinte biztos egymás melletti ülést ad. Felesleges emiatt fizetni.

2014. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!