Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Elsò repülésem lesz. A...

Elsò repülésem lesz. A gépre (ryanair) fel lehet vinni 10x 100 ml folyadékot. De mi számít folyadéknak?

Figyelt kérdés
Például rúzs, szempillaspirál, száraz hajsampon (spray fajta) stb is folyadék, ami nem szó szerint folyadék, vagyis nem "folyik" ?

2014. jún. 3. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Az a folyadék, ami folyik, sziszeg vagy lötyög.

Ami pedig kopog vagy kotyog, az már nem az :)

2014. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A bud.hu szerint folyadék = krém, zselé, olaj, zsír.

Nyilván a teljesen folyékony dolgokon felül, bár ezt elfelejtették feltüntetni :D

Tehát rúzs, spirál, sampon folyadéknak minősül. Amire nincs kifejezetten szükséged az utazás során, azt csomagold a feladott poggyászba.

2014. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gépre bármennyi folyadékot vihetsz. Én pl egy - két üveg vizet mindig viszek magammal.



Amit te írsz az csak a biztonsági ellenőrzésen átvihető mennyiség. De miután túl vagy rajtuk újra magadhoz vehetsz bármennyi folyadékot: vehetsz boltban is, de én pl mosdóban szoktam üres üveget megtölteni vízzel. A repülőn nagyon száraz a levegő, muszáj innom.



Hogy mi a folyadék... Debreceni reptér honlapja szerint még a kolbász is. :-D


Amúgy van ami egyértelműen folyadék, van ami egyértelműen nem folyadék. És sajnos van a kettő közötti: ide tartozik a kolbász, túró rudi, lágyabb sajt(pl camembert) stb. Volt már akitől ezeket elvették, másoktól meg nem.

Jobb nem vinni, akkor biztos nem kell kidobni.

2014. jún. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tőlem egyszer májkrém-konzervet is elvettek, mert az is folyadék. Szóval ami nem szilárd, az minden folyadék :D
2014. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!