Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Életemben először fogok...

Életemben először fogok repülni. Mire számíthatok? A felszállás meddig rossz? Meddig lehet érezni azt, hogy nagyon gyorsan megy a gép? 4 hét múlva utazunk, de már ideges vagyok.

Figyelt kérdés
Világ életemben irtóztam a sebességtől. Nem szeretem, ha az autó 100-nál többel megy(:D), a repülő meg mint tudjuk 250 körül száll fel? Vagy többel. Szóval mennyire lehet érezni a sebességet, mennyi ideig érződik az a liftes hatás?

2014. júl. 5. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Pont a felszállás a legjobb része az egésznek, utána már dög unalom. Mindössze annyit érzel hogy kicsit nyomódsz az ülésbe.
2014. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Kb addig érzed a gyorsaságot, amig fel nem emelkedik a gep. Ahogy megy felfele, ugy tunik mintha egyre lassabban menne. En imadok repulni, de ez a legjobb resz :)
2014. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
En imadok repulni :D semmi kulonos nincs benne ,a felszallas utan olyan mintha az autoban ulnel.Felszallaskor es leszalaskor en beszoktam fogni a fuleim a ket mutato ujjammal,a kisujjaimmal pedig az orromat osszenyomom,es fujom az orromon a levegot erosen,hogy ne gorcsoljon a fulem :) de akkor is szeretem :)
2014. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
44%

Szia!

Én jövő hét szombaton megyek és már ez lesz az 5. repülőutam, szóval már van tapasztalatom :)Egyáltalán nincs mitől félned! Először is elmondanak minden biztonsági információt. Aztán kivontatják a gépet a kifutópályára ( ez nagyon lassú folyamat, legalább is szerintem). Utána meg fogtok állni a pálya elején, ilyenkor a gép engedélyt kér a felszálláshoz. Aztán egyszer csak azt fogod észre venni hogy elindultatok. Egyébként nem is érzed, hogy olyan gyorsan mennétek, csak egy picit hátra fogsz dőlni az ülésben. Pár perc múlva pedig már csak azt látod, hogy a levegőben vagytok :). De tényleg, nem fogod nagyon érezni. A leszállást meg végképp nem. Amint a levegőben lesztek, úgy fogod érezni, mintha egy helyben ülnél, vagy pedig autóban. A gép a repülés alatt néha egy kicsit rázkódni fog, de ne ijedj meg, ez természetes! Remélem tudtam segíteni! Sok sikert, és kellemes utazást kívánok! :)

2014. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Előző vagyok. Még valamit kihagytam : a repülő dőlni fog valamelyik irányba, ilyenkor se ess pánikba, mert ilyenkor csak fordul jobbra vagy balra. :)
2014. júl. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

> kivontatják a gépet a kifutópályára


Na ne. Megy a gep magatol, az auto csak ahhoz kell hogy kitoljak a kaputol. A gep is tud tolatni magatol de a tolosugarat ilyen zsufolt helyen veszelyes mukodtetni. Ezeken a teruleteken amugy sem szabad gyalogsebessegnel gyorsabban mennie semminek.


Egyebkent csak azert lassu mert var a tobbiekre, tud am a repulo igyekezni, ha akar :) A Ryanair gepei Manchesterben sokszor siman 50-60 merfold per oraval gurulnak. Azon is idot sporolnak.

2014. júl. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Oké, bocsi, most esett le hogy hülyeséget írtam, kihagytam ezt a részt. Köszi előző, hogy szóltál. Igen, a kocsi csak a kaputól vontatja ki, utána megy magától. És tudom, hogy tud gyorsabban is menni, csak azért írtam hogy lassú, mert én alig várom, hogy repüljünk és nekem ez a folyamat uncsi :D . Még egyszer bocsi! :)
2014. júl. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Némiképp megnyugtató, amiket itt olvastam.

Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz mindenesetre. :)

2014. júl. 6. 21:42
 9/11 kesettagepem válasza:

Még 2 apróság amitől én első repülésemnél frászt kaptam, teljesen feleslegesen:

1. ha esetleg olyan helyen ülsz ahol látod a szárnyakat ne ijedj meg ha néha úgy mozognak, mintha egy madáron repülnél, rendesen ki tud lengeni, ez normális a mérnökök hidd el tudják hogy kell egy szárnyat megtervezni, elsőre nekem fura volt;

2. nem írtad milyen géppel utazol, kisebb gépeknél a fékezőszárny elsőre (legalábbis nekem) ijesztően hangos volt amikor kinyílt, én frászt kaptam, a főnököm meg vígan durmolt mellettem és félálomba közölte: nyugodj már meg, csak a fékezőszárnyak:)

+ ha autóban nem bírod a hosszabb utat, vagy esetleg hányingered van, akkor javaslom hogy repülés előtt pár órával vegyél be egy daedalont.

2014. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A felszállás a legjobb dolog az egészben! Első néhány alkalommal majdnem elsírtam magam a gyönyörűségtől, annyira csodálatos. Szó szerint és átvitt értelemben is felemelő élmény! :)


"Szóval mennyire lehet érezni a sebességet"


Fizikából tanultuk (ugye? ;) ) , hogy a sebességhez, azaz az egyenes vonalú egyenletes mozgáshoz nem kell erőhatás, ilyenkor nem változik a mozgásállapot, az ilyen rendszer inerciarendszer, azaz egyenértékű a nyugalomban lévő rendszerekkel. Tehát teljesen mindegy, hogy milyen sebességgel megy valami, te abból belül nem fogsz érezni semmit.

Az erőhatás csak a mozgásállapot MEGVÁLTOZTATÁSÁHOZ kell, azaz gyorsításhoz, lassításhoz, irányváltoztatáshoz, és a tested tömege miatt csak ezeket fogod érezni, magát a mozgást nem.

2014. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!