Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit jelent az utasfelvétel?...

Mit jelent az utasfelvétel? Ha felhívom a Wizzairt akkor a kérdéseimért felszámolnak plusz költséget?

Figyelt kérdés

Mivel kell vigyáznom, hogy ne ütközzek plusz költségekbe? Félek a rejtett díjaktól.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 27. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Félsz a díjaktól? Akkor talán kezd azzal, hogy nem hívod fel őket mert csak emelt díjas vonalon érthetőek el. Nem kérdésekre kell fizetni hanem perc alapon.


Utasfelvételt legkorábban 30 nappal utazás előtt tudsz csinálni. Wizzair honlapja, utasfelvétel menüpont. Onnan elég egyértelmű. Végén pedig beszállókártyát nyomtatsz, de ezt is írni fogja, és azzal mész a reptérre. Nagyon egyszerű az egész.

2014. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és nincsenek rejtett díjak!! Nem is tudom itt mire gondolsz!?
2014. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom, hogy emelt díjas.

[link]

A foglalási díjaknál van ilyen, hogy: Adminisztrációs díj a wizzair.com-on keresztül, Reptéri utasfelvétel díja a wizzair.com-on keresztül. De ha interneten keresztül kiválasztom a járatot, a hotelt és kinyomtatom a foglalás után kapott bizonylatom és azzal megyek a repülőtérre akkor már csak az olyan költségekért kell fizetnem, mint például feladott poggyász (nem szeretnék ilyet, csak példának hoztam fel)? Lehet, hogy másoknak egyértelműek ezek a kérdések, de nem egyedül futok át ezeken a sorokon a wizzair.com-on és aki mellettem ül annak sem világos... Köszi a segítséget!

2014. aug. 27. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha repülőjegyet és szállást is egyben akarsz foglalni, akkor azt inkább a WizzTours-on keresztül érdemes, mert akkor a nagy kézipoggyászért nem kell fizetni.

[link]


Mint az első válaszoló is írta otthontól be kell csekkolnod és kinyomtatni a beszállókártyát! Ha ez megvan, akkor nem kell a reptéri becsekkolás díjaival foglalkozni.

2014. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ott nézem a szállást éppen!:) Köszönöm!
2014. aug. 27. 20:01
 6/11 anonim ***** válasza:

" és kinyomtatom a foglalás után kapott bizonylatom és azzal megyek a repülőtérre akkor már csak az olyan költségekért kell fizetnem, mint például feladott poggyász"



NEM. Ilyet hol olvastál? Ne nyomtasd azt ki, teljesen felesleges.

Csak a beszállókártyát nyomtasd, de azt legkorábban 30 nappal indulás előtt tudod, előbb nem. Ezt kell vinni a reptérre. (30 nap az pontosan 30*24 óra)

2014. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor megkaptad a foglaláskor kapott visszaigazolást, abban mindent leírtak.

Lépésről lépésre. Okosan.

Leírhatjuk mi is, de ez nekünk szorgalmi feladat, és neked azt is el kell olvasnod.


A lényeg az, olvass, és cselekedj a linkekben szereplők szerint. Amikor azt érzed, bármit el akarnak neked adni, mondj nemet.

Akkor dolgoztál jól, ha a végén kapsz egy beszállókártyát, és valamit elrontottál, ha kártyaszámot kérnek.

2014. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy online utasfelvételt választottál-e foglaláskor vagy reptérit. Az online az ingyenes, mint ahogy az előttem szólók is írták, 30 nappal indulás előtt kell az utasfelvételt megcsinálod a Wizz Air honlapján. Itt be kell írnod különböző adatokat és ha ezzel kész vagy akkor már ott is lesz a beszállókártyád, amit ki kell nyomtatnod.

Ha reptérit választottál, akkor semmi teendőd, a reptéren kell a Wizz Air pulthoz odamenned, ahol személyi igazolványt kérnek, utána a kezedbe adják a beszállókártyád. Ennyi! Remélem segítettem.

2014. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 29. 15:29
 10/11 anonim ***** válasza:

"30 nappal indulás előtt kell az utasfelvételt megcsinálod a Wizz Air honlapján"


Ehhez hozzátenném, hogy nem kell kapkodni, természetesen lehet 29..28..stb nappal előtte is. Egészen legkésőbb utazás előtti 3 óráig meg lehet csinálni az utasfelvételt.


Gyakori hiba kezdőknél, ezért írom: a 30 nap az adott repüléstől számít és pontosan 30 nap, másodpercre pontosan. Valamint ha oda-vissza utat foglaltál, akkor lehet, hogy az odafelé útra már meg tudod csinálni az utasfelvételt és így beszállókártya nyomtatást, de visszaútra még nem, mivel onnan visszaszámolva még nincs meg a 30 nap. Ezért érdemesebb mondjuk 10 nappal utazás előtt csinálni és akkor jó eséllyel oda-vissza meg lehet csinálni az utasfelvételt egyszerre, hacsak nem valami 3-4 hetes utazásra mész, mert akkor ugye értelemszerűen nem lesz meg a 30 nap a visszautazástól számítva.

2014. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!