Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kézipoggyászban felvihető...

Kézipoggyászban felvihető 500ml-es ÜRES üvegpalack? (elsősorban wizz gépeire)

Figyelt kérdés

Angliába utazok és akihez megyek, annak vinni szeretnék fél liter hazai pálinkát. Addig világos, hogy 100millis üvegekbe kitöltöm és átlátszó újrazárható tasakba csomagolom. Viszont nem egészen így szeretném átadni, hanem repülés után visszaöntözgetném egy fél literes üvegbe.


Az is világos, hogy a 100millis korlátozás folyadékokra és krémekre vonatkozik, nem kifejezetten tárolóeszközökre. Jól gondolom, hogy abba nem köthetnek bele, hogy van egy üres 100millitől nagyobb palack is?



2014. szept. 29. 11:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Üres palack mehet. A "csóró" utazók is így csinálják, akik visznek üres üveget, és a WC-ben utántöltik, mert sajnálnak 350-400 Ft-ot egy üveg vízért.
2014. szept. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Igen, felvihető. Én sem fogok 500 Ft-ot fizetni egy üveg vízért. Ettől nem lettem "csóró", csak épp nem vagyok a pénzem ellensége.
2014. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Én sem vagyok a pénzem ellensége, de ha utazok, nem verem a fogamhoz a garast. Ha egy üveg vizet nem tudnék megvenni, akkor nem mennék sehova.
2014. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
És miért nézed le azt, aki visz magával? Elmondom neked, többmilliós megtakarításom van, mégsem fizetek ennyit egy üveg vízért.
2014. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

"És miért nézed le azt, aki visz magával? Elmondom neked, többmilliós megtakarításom van, mégsem fizetek ennyit egy üveg vízért."


Nem nézem le őket, csak számomra furcsa, hogy ha valaki tényleg megengedheti magának, miért sajnál magától akár 500 Ft-ot is egy üveg vízért? Nem élek rosszul, van elég pénzem, éppen ezért ha szomjas vagyok, veszek egy automatából vizet. Az más dolog, ha valaki mondjuk egy évben egyszer repül az összekuporgatott pénzéből, az jó hogy nem vesz, de aki megteheti, és szomjas, az miért nem veszi meg, az számomra rejtély. Spórolni szoktam én is, de épeszű kereteken belül.

2014. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Én nem gondolom, hogy a fogamhoz verném a garast, de nem szeretem, ha rá akarnak kényszeríteni, hogy számottevően többet költsek valamire, mint amennyit ér. Tehát nincs szívem kiadni 500 forintot egy üveg vízért...
2014. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen vihetsz üres üveget nyugodtan. Akár már az ellenőrzés után össze is öntheted.



Amúgy én is üres üveget szoktam vinni és mosdóban hideg vizet tölteni az útra. Máskor is így csinálom, a repülés nekem ugyanolyan mint a busz vagy vonat. Ott se vásárolok be palackos vizet mert minek?! Budapesten jó minőségű az ivóvíz.

Persze ha olyan országban vagyok ahol nem tanácsos vezetékes vizet inni az más helyzet.

2014. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%
Hat azert ajandekba vinni osszeontozgetos palinkat nyitott uvegben.... Inkabb kolts ra picit tobbet es vedd meg a vammentes shopban
2014. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
8-as: szerinted amit a reptéren lehet venni "pálinka" néven, az hol van a "hazaitól"??? Ez nem pénzkérdés...
2014. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%

istenem, mennyire cikik vagytok, ha tudnátok

fillérb...ó mélymagyarok, műanyag üveges pálinka ajándékba meg wc-t töltött üres üveg... ez kész

2014. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!