Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Átszálláskor mi a teendő a...

Átszálláskor mi a teendő a reptéren?

Figyelt kérdés

Bőrönddel vagy kézi poggyásszal akkor is kell bajlódni?

Ekkor is van ellenőrzés meg check in?


2014. nov. 19. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy bonyolult kérdés.


Ha egy repülőjegyed van akkor a poggyászt végig feladják kivéve az USA és Kanada vámhatárt. Tehát ha pl. JFK-n szállsz át akkor a poggyászt felveszed, átviszed a vámon és közvetlenül utána van transfer desk ahol leadhatod.


Ha két repülőjegyed van akkor természetesen fel kell venni a poggyászt és le kell adni. Kivéve ha szépen megkéred indulásnál hogy addják fel végig. Nekem már többször sikerült ilyen. (Mondjuk nem Wizz Air - Ryanair viszonylatban...)


Biztonsági ellenőrzést reptere válogatja. Van ahol van, van ahol nincs. Angliában mindig van.

2014. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha egy foglalási számmal / repjeggyel utazol, akkor elméletileg átrakják a másik gépre a csomagokat, de mikor feladod, akkor biztos, ami biztos, kérdezz rá.


Ha két jeggyel utazol, akkor fel kell venni a csomagot, és újra feladni a másik járatra.

2014. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én Lutonon, és Amszterdamon át mentem eddig,mindig egy jegy volt. a bőrönd jön a végcélra, a kézipoggyászt mindkét helyen átvizsgálták.

Amszterdamban ráadásul közvetlenül a felszállás előtt van a check in, szóval ott semmi sincs, még egy vizet se tudsz venni, és felvinni...

2014. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

> Amszterdamban ráadásul közvetlenül a felszállás előtt van a check in, szóval ott semmi sincs, még egy vizet se tudsz venni, és felvinni...


Ne kavarj! Amit mondani akarsz az az hogy a kapunál van biztonsági ellenőrzés. A check in sokkal korábban van. De valóban: aki AMS-en át repül az vigyen üres vizespalackot, mosdó van a biztonsági ellenőrzés után.

2014. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igy ahogyan a 2-es modja. Azok a pggyászok melyek utaznak tovább, eleve elvannak különítve egy külön kontainerbe vagy kettõbe, melyeket csak átraknak az eggyik gépböl a másikba.

A kézipoggyászt viszed/húzod magaddal. Azért kézi.

Na, ezzel van macera, vetközni, fémeket kirakni, csatoscipõt levetni, nadrágszíjjat kihúzni, mindent a poggyásszal a röntgenen átengedni. Csak az aranyfogad marathat nállad. És nem kell gerjedni mert hat lépést zokniban kell menni.

2014. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Laptopot felengedik gondolom kéziként, nem?
2014. nov. 19. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, csak nincsen WiFi.
2014. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kivéve amelyiken van wifi.
2014. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es voltam

útánna néztem, és belátásomat tolmácsolva, meglepetésem ellenére is igen jól elterjedt a WiFi.

Ennek magam is ürülök.

2014. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4-es, Amszterdamból Newcastlebe jőve (Pestről) a biztonsági ellenőrzés közvetlenül a repülőbe való beszállás előtt van, egy kis lukban, ahol már várakoztok, azután már nincs mosdó, meg semmi, csak a repülőre mész rögtön.
2014. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!