Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a teendő, ha lekésem az...

Mi a teendő, ha lekésem az átszállást?

Figyelt kérdés
Természetesen úgy terveztem, hogy legyen elég időm rá, de ha késik a gép, akkor bármi megtörténhet. Ilyenkor át tudom tetetni a jegyemet másik gépre? Kell érte külön fizetnem, vagy megtéríti az a társaság, amelyik miatt lekéstem?
2015. jan. 3. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, de ha tobben is vagytok az adott gepen, akik atszallnatok, akkor siman megvar az indulo jarat. Ha nem tud megvarni, mert akkora a keses, akkor ingyen atirjak, es ha csak masnap indul a kovetkezo, akkor szallast is biztositani kell.


Ha nem egy jegyed van pl. BUD-SFO utra, hanem te magad inteztel atszallasos utat (megvettel mondjuk egy jegyet BUD-LHR, majd LHR-SFO koze es vissza), de lekesed az LHR-SFO csatlakozast, akkor bizony ennek a koltsegeit te vallalod.

2015. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha fapadossal utazol akkor nem annyira biztos hogy segítségetenek. Akkor megszívtad.
2015. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fapados is segít, állja a költségeket (kötelessége), ha egyben adta el a jegyet. Az más kérdés, hogy nem sok fapados árul átszállásos jegyet (pl a Norwegian, Vueling igen).
2015. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

> Ilyenkor át tudom tetetni a jegyemet másik gépre?


Ahogy írták: ha egy jegyed van akkor a társaság intézi nem kell semmit tenned ha kettő akkor attól függ milyen jegyet vettél. Tessék elolvasni a feltételeket. Hogy mennyit kell fizetned az is benne van a feltételekben. Nem ritka hogy az indulás napján más a díjszabás.


A kártérítés attól függ hol vagy. A jegy árát éppenséggel nem téríti senki de ahogy azt minden EU-ban utazó tudja (tudja?? a birka magyarok semmit az égvilágon nem tudnak) EU szintű jogszabály van arra hogy mennyi késésért mennyi kártérítés jár. [link] itt lehet elolvasni.

2015. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!