Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha valaki repülőn csatlakozáss...

Ha valaki repülőn csatlakozással utazik és a csatlakozási ponton veszi észre hogy eltűnt az útlevele, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tehat pl valaki londonon at megy pl. Szingapúrba, meg Budapesten amikor felszállt megvolt az útlevél de aztán valahogy eltűnt, akkor ott marad Londonban? Vagy ilyenkor mi történik? Nincs rá esély hogy tovább engedjek?
2015. jan. 4. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem engedik tovább útlevél nélkül. Ha sikerülne is, Szingapúrban nem engedik belépni és akkor onnan fordítanának vissza.
2015. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs ra lehetoseg hogy valami papirt nyomtassanak róla?
2015. jan. 4. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:

A repülőtéren helyben nincs rá lehetőség.

Ha a repülőgépen maradt, a légitársaságot lehet megkérni, amivel utaztál, hogy keressék. Persze ha a gép még azon a repülőtéren van.


Ha pedig ellopták, vagy még itthon a repülőtéren veszítetted el, akkor a hazautazáshoz, vagy továbbutazáshoz kiállított ideiglenes magánútlevelet kérhetsz, de azt csak a külképviseleten, nagykövetségen. Bár erre gondolom épp nincs ideje az embernek, ha csak átszáll pár óra alatt a reptéren.



[link]

2015. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséget!!! 👍 :)
2015. jan. 5. 08:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem régebben kétszer is sikerült a gépen az ülés háton lévő zsebben hagyni az útlevelet. Ez még akkor volt amikor még turistaosztályon repültem az USÁ-ba és emiatt a végére olyan voltam mint a mosott sz*r és amikor ki kellett tölteni az idióta űrlapot akkor én bizony letettem az útlevelet és kész...


Most már szép kis nyakbaakaszthatós útlevéltartóm van a két útlevélhez, egyéb hasonlóhoz és ráaadásul nem repülök turistaosztályon sem így aztán szépen kipihenve érkezem...

2015. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja a lényeget lehagytam: szóltam mi van a biztonságiaknak, egyszer visszakísértek, egyszer ők mentek vissza. Nem tudsz semeddig sem jutni útlevél nélkül és nem te vagy az első marha aki a gépen felejti.
2015. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!