Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért nem kérte az útlevél...

Miért nem kérte az útlevél adatokat? Mi alapján fognak beazonosítani, hogy tényleg én vagyok e?

Figyelt kérdés
Megvettem a Lufthansa oldalán a repülőjegyet. Azt hittem kéri majd az útlevél adatokat, esetleg vízumadatokat, de nem kért semmit, csak a nevem, számlázási címet, és a fizetéshez a bank adatokat. Azt mondják 23 órával az utazás előtt kell kinyomtatni a beszállókártyát. Tavaly nem én vettem a repjegyet, és csak arra emlékszek, hogy azonosításhoz kérte az útlevél adatokat. De most hogy fog azonosítani az alapján?
2015. jan. 8. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Megvan a repülőjegyed a nevedre. Ez alapján tudnak azonosítani.

Majd a becsekkoláskor kérnek további adatokat.

2015. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

lehet tucatneved, mondjuk Kovacs Jozsi. Ilyenkorkerik a foglalas szamat is.


Ha ot Kovacs Jozsi akarna felszallni es csak harom vett jegyet, abbol mar lehetne erdekes helyzet, de akkor gondolom kitalalnanak valamit :)

2015. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy tudom a jegy számot, tucat nevem sincs, szóval innentől kavarodás nem lehet. Igaz?
2015. jan. 8. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
A repülőjegyed egy egyedi dokumentum, csak neked van olyan számod. Még ha minden utast ugyanúgy hívnának a járaton, akkor se lenne kavarodás. Azért erre fel vannak készülve a légitársaságok, nem kell ezen aggódni.
2015. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
EU-n belül már pár éve nem kell megadni az útlevél adatait. Nincs olyan szigorú ellenörzés már. Nem lesz semmi gond. Az útleveled majd a reptéren kell bemutatni és ott nézik, hogy egyeznek e a repjegyen magadott adatokkal.
2015. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy Amerikába megyek majd, nem EU-n belül utazok. Ezen lepődtem meg, hogy semmit nem kérdez, hogy utazhatok e egyáltalán meg ilyenek. De mindegy. Biztos minden jó. A számot megkaptam, meg az is itt van, hogy kifizettem.
2015. jan. 8. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az USA-ba mesz akkor a legitarsasag begyujti check-in-kor (vagy elotte akar) az adataidat az amerikaiknak. Nem feltetlenul jegyvasarlaskor. De ha belepsz az oldalukra a hat betu/szam + csaladnev komboval (ami azonosit) akkor ott beirhatod az osszeset, ha nem csinalod meg, akkor majd a repteren megy vele az ido.
2015. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha USA-ba mész, jegyvételkor nem kell útlevél, de utána bármikor megadhatod, legkésőbb Check-In-kor. De oda kelleni fog! Jelentkezz be az utazásodhoz, ahogy az előttem lévő is mondta.
2015. jan. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 11. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!