Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Poggyász szállítása?

Poggyász szállítása?

Figyelt kérdés

Ha utazok valahova repülővel, hogyan történik a csomag feladása a repülőre (nem a kézi poggyászé...)? Ha át kell szállnom másik repülőre akkor ki kell vennem majd újra feladnom vagy automatikusan áthelyezik az én gépemre?

Sose tudtam hogy ez hogy történik, mindig is csak emiatt fostam a repüléstől :'D


2015. febr. 13. 02:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A repülőjegyen feltüntetett végcélig feladják a csomagodat. Kivéve az USA és a Kanada vámhatárt. Tehát ha átszállsz az USÁ-ba menet akkor az első USA repülőtéren fel kell venni, átvinni a vámon és rögtön a vám után általában van is ledobó. Nem kell mást csinálni, a cetli rajta a végállomásig szól tehát csak leadod a csomagodat és kész. Kanada dettó. Körülbelül egymilliószor fogják bemondani a gépen és amíg sorban állsz az immigrationhöz hogy ne felejtsd el felvenni a csomagodat.


Az EU vámhatár nem ilyen, ott feladják végig. Tehát az USÁ-ból jössz Budapest végcéllal akkor Budapesten veszed fel a csomagodat.


Hangsúlyozom hogy ez a repülőjegyre írt végcélra igaz. Ha két jegyet veszel akkor is, ez senkit nem érdekel, a jegy végállomásán a csomagot fel kell venni és irány a checkin a második jeggyel. Meg lehet próbálni hogy megkéred a légitársaságot az első checkin helyen hogy addják fel végig, de erre ne számíts.

2015. febr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ps. mivel egy hasonló kérdésnél valaki összekavarta dolgokat, a fentiek precízen repülőjegyre vonatkoznak. Nem beszállókártyára, annak ehhez köze nincs.
2015. febr. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!