Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Félek a repüléstől, tudnátok...

Félek a repüléstől, tudnátok mondani biztató szavakat?

Figyelt kérdés

Február óta terveztem ezt az utat. Jövő hétvégén fogok utazni, első repülőutam egyedül. Egy barátom fog kinn várni. Tudnátok mondani biztató szavakat?

(Eddig életemben egyszer repültem 10 évvel ezelőtt.)


2015. máj. 10. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Milyen félelmeid vannak?
2015. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, iszonyú ritkán van bármiféle probléma. Másodszor, ezek a modern sugárhajtású gépek minden állapotban leszállnak és mindenki élve marad. Kiesik egy hajtómű (a legnagyobb sztori az volt vagy harminc éve amikor egy 747-esnek mind a négy hajtóműve leállt, szépen vitorlázott egy darabig, hármat újraindítottak, ott sem volt még sérülés sem), kilukad a géptörzs, nem működnek a fékszárnyak, az első futómű nem rögzül a helyére -- erre mind volt példa, a legtöbbjéről nem is hallasz soha, mert szépen rendben leszálltak, mindenki kiszállt és ennyi.


Kiszámoltam itt valakinek hogy annak az esélye hogy olyan gépen legyél ami lezuhan az nagyjából annyi mint hogy beléd csap a villám.

2015. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Én is nagyon félek mindig. Vegyél be valami enyhe nyugtatót vagy igyál két pohárka likőrt. Én arra szoktam közbe gondolni, hogy vannak emberek, akik naponta repülnek, úgy használják a repülőt, mint más a metrót. Amikor utoljára repültem, mellettünk egy diák focicsapat vagy hasonló csapat utazott, ahogy beültek a székbe, betették a fülhallgatót és már aludtak is. Én meg fehérre sápadva görcsösen kapaszkodva imádkoztam végig az utat. Én is viccesnek találtam magamat mellettük. Volt egy durva turbulencia is, volt aki még arra sem ébredt fel. Szóval biztatásul, a legtöbben túlélik, akik pedig mégsem, azoknak a családtagjaik busás kártérítést kapnak, tehát sokkal jobban megérné repülővel balesetet szenvedni, mint mondjuk autóval. :)
2015. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne félj! A repülésnél csak elenyészően vesztették az életüket. A kritikus viszont a landolás.
2015. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is féltem, amíg nem ültem fenn a gépen. Utána ez az érzés elmúlt. Olyan, mintha buszon utaznál.
2015. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kisebb az esély arra, hogy bármi - akár csekély - incidens is történjen veled, ha mondjuk Harmadik Világbeli diszkont légitársaságokkal körberepülöd a Földet, mint akkor, amikor a gyorsforgalmin kiautózol Ferihegyre. Mégis, a repülőtérre kivezető út során senki sem aggódik, hogy bármi baja eshet...
2015. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: Dehogynem, mi hetente járunk a gyorsforgalmin és én mindig nagyon félek. A hülye taxisok záróvonalon előzgetnek, állandóan kiver a víz, hogy szembetalálkozunk eggyel.
2015. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!