Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Most repülök először repülőgép...

Most repülök először repülőgéppel es hallottam hogy van ilyen ellenőrzés a reptereken, nem tudom miket vehetek fel pontosan es miket nem hogy ne sipoljon be.hullámcsatal a hajamba is belém kötnek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 28. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sípol, akkor igen. Nekem legutóbb a fülbevalóm sípolt be, pedig előtte megkérdeztem, hogy levegyem-e és azt mondták, hogy nem kell. Aztán persze megmotoztak, én meg pufogtam magamban :D

Az a legegyszerűbb, ha arra az időre leveszed.

2015. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan repterek, ahol annyira érzékenyre vannak a kapuk állítva, hogy még az amalgámtöméstől is besípol.

Egyszerűen nem tudsz tenni ellene semmit, ha sípol, akkor átvizsgálnak.

2015. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van mikor szúrópróba szerűen besípoltatják, úgyhogy kár ezen aggódni, egyébként is kb 20 mp egy ilyen motozás. Meg reptér függő is.

Én rendszeresen megyek Ferihegyről, ahol szinte mindig besípol, aztán átszállok egy másik reptéren, ahol még soha sem sípolt be, pedig ugyanabban a ruhában vagyok. Viszont ott meg a kézipoggyászomat pakoltatják ki, míg Ferihegyen simán átengedik mindig...

2015. máj. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Igen! Az előző válaszoló jól írta. Van, hogy szúrópróba szerűen át akarnak vizsgálni és akkor besípol. (Megkérdeztem és a vámos is ezt mondta.)Én is voltam már így. Kézzel és kézi detektorral átvizsgálnak és kész. Nem kell tőle megijedni.

Az elmúlt egy évben rengeteget repültem. (Pl.Párizs,-a merénylet után- vagy Isztambul) A gyűrűt nem vetették le és nem sípolt be, pedig arra is kellene sípolni. A feleségemnek mindig van csat a hajában, besípolt, de volt olyan reptér, ahol nem sípot a kapu. (Hogy van ez?)

Inkább arra figyelj, hogy mit teszel a bőröndbe és mit viszel a kézi poggyászban.

A gépre nem vihetsz fel folyadékot, de pl. mézet sem, legutóbb kidobatták velem Bp-en. Viszont ha a bőröndbe teszed, akkor felengedik.

Kézi poggyászban nem vihetsz üdítőt, mert elveszik. A vámvizsgálat után viszont vehetsz üdítőt, alkoholt a boltokban (dutyfree). Azt felviheted a repülőre. Max meg kell innod az alkohol, mielőtt leszáll a gép, ha "nagyon" arab országba repülsz. Dubaiban, ha leszáll a repülő, akkor vehetsz alkoholt a reptéren.

2016. máj. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!