Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ma este repülök! Férjem...

Ma este repülök! Férjem meglepett, de nagyon félek, mert lent a földön autóban buszon utazási beteg vagyok. Hogy tudnám ezt kiküszöbölni a repülőn? Fogok érezni gyomorforgást? Milyen gyógyszert érdemes bevenni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban kb.30 éve repültem már, de nem nagyon vannak emlékeim.

Azt már hallottam ha kanyarodik a repülő meg ha vihar van az izgi. Félelmetes?


2015. jún. 5. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Daedalont, de szerintem a repülő kevésbé gáz mint az autó meg a busz, mert kevesebbet kanyarog. Amikor felszáll akkor jó sokáig olyan mintha hegynek felfele menne a busz, a végén meg lefele. De az első/utolsó pár percet leszámítva nyílegyenesen halad.
2015. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne, ha megtalálnád az okát annak, ami miatt rosszul vagy autóban/buszon, és abból már ki lehetne sakkozni, hogy rosszul leszel-e repülőn.


Ha nincs mentális oka a rosszullétnek, akkor a gyorsan mozgó tárgyak/környezet zavarja be az agyadat, ami viszont repülőn nem fog jelentkezni, mert ott nem látsz ilyet.

2015. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz gond.

Felszálláskor érezni valamit, de azt is a fejben és nem a gyomorban, illetve leszálláskor pattog az ember füle, mint a liftben. Én már kb. 100-szor repültem, de nem láttam még hányó embert.

2015. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos ami biztos utazás előtt vegyél be egy dedalont.
2015. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szintén rosszul vagyok buszon, autóban. De repülőn soha!
2015. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A repülés 90%-a egyenes vonalú egyenletes mozgás, amit nem lehet érezni. Ráadásul csodálatos érzés a felhők fölött lebegni, és lenézni a nagyvilágra.

Maga a felszállás pedig olyan manőver, amikor beleszorulsz a székbe, és valami csuda gyorsulásra teszel szert néhány másodperc alatt. Ez még soha senkinek nem fájt, hidd el, és valami egészen felemelő érzés.

Persze ha görcsben szállsz fel, és eleve utálod az egészet,rosszul fogod magadat érezni.

Pedig repülni is, utazni is csodálatos érzés.

Fogd meg a férjed kezét, és élvezd a dolgot.

2015. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Èn rengeteget repültem, repülök.

Azt kell mondanom, hogy még így is elég idegesítö a repülés.

Soha nem féltem, és szeretek repülni, de azért mikor pl 6 órán keresztül turbulencia van és a gép rázkodik megállás nélkül, azért addigra még az én gyomrom is megüli.

Ha csak rosszul vagy de nem hánysz akkor kibirod, de ha rendszeresen hánysz más utaasi eszközökönakkor mindenképpen menj el a patikába és kérj valamit(külföldön élek itt más gyógyszerek vannak).

2015. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Írd majd meg, hogy sikerült az út!
2015. jún. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En is rosszul vagyok autoban, buszon, de repulon soha. Pedig nagyon sokat repulok. Amikor turbulencia van, akkor se hanyingerem van, hanem inkabb felek egy kicsit.

Ha megnyugtat a tudat, akkor vegyel be utazas elott egy Deadalont. Amugy van hanyozacsko az elotted levo ules zsebeben, ugyhogy no para :D

2015. jún. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, de nagyon ritkán látogatom az oldalt. A repülés izgalmas és kicsit félelmetes volt, mivel viharban kellett landolnunk, előtte pedig negyed órát nem engedték leszállni a gépet. De amitől tartottam, hányinger, hasfájásom nem volt. Rosszabbra számítottam, de attól még nem a repülő lesz a kedvenc közlekedési eszközöm. :)
2015. szept. 16. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!