Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Canadabol magyarba, atszallass...

Canadabol magyarba, atszallassal, lufthansaval. Tomerdek kerdes, valaszra var?

Figyelt kérdés

Rovid reszletezes, januar elejen repulok, frankfurti atszallassal ami negy oras varakozast foglal magaban elvileg.

Egyszer voltam mar ott, csak akkor egy ora volt az atszallas meg kesett a gepem, igy majdnem en is lekestem a magyarba tarto repulot.


Hanem az elso kerdesem, mivel Magyar allampolgar vagyok, kimehetek korulnezni?

2: ha kimentem, utana ugyan ugy be kell csekkoljak annak ellenere h mar megvan a 'jegyem'?

3: ha nem, akkr mit tudok csinalni annyi ideig ott?

4: esetleg nem lesz arrafele valaki mas it?


Aztan frankfurttol eltekintve kerdeznem h szerintetek szamitalkatreszeket hogy szallitsam? Dobozos minden, meg nincs tul sok helyem bebugyolalni 12reteg puttyogosfoliaba mindet, de nem tudom h kezi poggyaszban vihetnem e( komplett konfiguracio haz es tap nelkul ) vagy a borondombe tegyem ?


Telen meg nem repultem, telen is kvahideg van a gepeken mint nyaron? Mert ha lehetne, nem vennek fel kabatot, mert nem egy business classon utazom igy nincsen tul sok helyem.


A laptoptaska es/vagy a hatizsak az nem minosul kezipoggyasznak ugye?

Szerencsere tobb dolgot viszek vissza magyarorszagrol mint amivel jottem ezert nem tudom, hogy mi van. ( a laptopot egy ismerosom kuldi egy rokonanak, teljesen kulon all a szamitogep alkatreszektol )


Elore is koszonom ha valaki veszi a faradtsagot es megvalaszolja a kerdeseimet. :)

Ha valaki jan 7en hasonlo utvonalon repul ( frankfurtbol mar 8an xD ) az szoljon hatha ossze tudunk beszelni ;)



2015. dec. 31. 06:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
"magyarba "????? Anyám. ...
2015. dec. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Canadából, drága jó édesanyám.
2015. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

1# Bármennyire szokatlan és furcsán hangzik, a külföldön élő magyarok közül nagyon sokan mondják így, mint ahogy annak idején mi is mentünk Jugóba vagy akár Olaszba.


A kérdésre válaszolva a 4 órás átszállási idő szerintem nem olyan sok, hogy értelme legyen kimenni és kockáztatni a lekésést, inkább nézelődj a reptéren, a frankfurti reptér nem lehet olyan rossz. Egyébként ki lehet menni és nem kell újból becsekkolni.


A gépen télen-nyáron ugyanolyan hőmérséklet van, nem kell kabátban ülni. Elég hülyén is néznél ki, illetve a melletted ülők sem díjaznák szerintem.


Az alkatrészeket én inkább kézipoggyászban vinném nehogy összetörjenek.


A hagyományos légitársaságoknál a kézipoggyász mellé általában fel lehet vinni pluszban laptoptáskát (hátizsákot nem), de ez légitársaságonként eltérhet, a weboldalukon nézd meg, hogy mik a kézipoggyászra vonatkozó szabályok.

2015. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

3!


Külföldön élek. Sosem mondtam vagy írtam azt, hogy "magyarba" , ahogy "jugoba" és "olaszba" is kimaradt az életemből. Hála az égnek. ...

2015. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Attól, hogy te nem mondod más mondja, mint ahogy a kérdésből is látszik...
2015. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Noha a gyakorikérdések nem erről szól, és csak mellékesen szoktam kitérni a szerzők rettenetes helyesírására, de most a fenti hozzászólások alapján picit bátrabban jegyzem meg, igenis alapvető elvárás a helyesírás, a jól átgondolt stílus.

Mert ezek hiánya a kérdezőt mindősíti.


Tehát ne menjetek el ti sem barátaim amellett a paraszt pongyolaság mellett, ami az itt kérdező szakmunkás-tudású réteget jellemzi.

És akkor még nem is szóltam arról, hogy a fenti kérdések többségének értelme is alig van.


Hihetetlennek tartom, hogy a kérdező tudásszintjével egyáltalán elindul egy küólföldi útra.

Megvetésem.

2015. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem élek otthon, borzalmasan írok, de azért Kanadát és Magyarországot le tudom írni...

1, Frankfurtban kimehetsz, de a város azért 4 órás átszálláskor necces lenne. A reptér hatalmas, kint rengeteg étterem, bolt van.

2,Nem kell becsekkolni Frankfurtban ha Kanadában végig megkaptad a beszállókártyát. Ez legyen nálad. Biztonsági ellenőrzésen viszont át kell menni.

3, Személy szerint én nem kedvelem a frankfurti repteret, de sok bolt, étterem van. Annyira nem drága, mint pl. London.

4, Frankfurt forgalmas reptér 100%, hogy nem leszel egyedül..


Télen és nyáron is a gépen kb. azonos a hőmérséklet. A kabátodat ne hagyd otthon, felrakod simán a csomagtartóba. A gépen nem kell, de kiszálláskor ajánlom, hogy legyen rajtad.

A hátizsák kézinek számít. A Lufthansa hosszú utakon figyeli, hogy ne lépd túl a szabályokat (a nagy gépeken több utas van és kevés a hely a csomagoknak). Szóval olvasd el a szabályokat a honlapjukon. Emlékeim szerint a laptop táska az okés.

A szamitalkatreszeket részt rohadtul nem értem.

2015. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én 1.jén repültem pontosan ígz.
2016. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Bocs a hibákért csak elírtam.
2016. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a nem es/vagy kevesbe kotekedo valaszokat, a tobbiek meg most biztos szeles mosollyal ulnek a monitor elott, mert tudtak adni egy semmire valo valaszt.


Canada azert Canada mert itt vagyok, es itt igy irjak, magyarorszag meg Magyarorszag, ebben igazatok van csak egyszeruen hanyag modon ugy dontottem irja ki az egeszet akinek ket anyja van,

Igazabol nem is tudom, egy kerdesbol leirni az embert szakmunkasnak ket okbol is serto.

1: az egyetemet csinalom eppen itt.

2: szakmunkasok nelkul nem lenne aki tudja h hogyan kell megepiteni azt a tetves hazat amiben szutykolhatjatok a masikat, szakmunkasok nelkul nem lenne asztalotok amin tartjatok a monitort, szakmunkasok nelkul nektek kene mindezt megcsinalni, okoskodas nelkul ( valljuk be ez lenne a nehezebb resze )



Egyebirant lehet h titeket jobban erdekel a helyesirasom, de majd ha nektek is egy ilyen uton kell gondolkozzatok, akkor emlitsetek ezt meg ;)

2016. jan. 3. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!