Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőjegy árak mi szerint...

A repülőjegy árak mi szerint változnak?

Figyelt kérdés

A tervezett időpontra ( több mint 3 hónap) kinéztem a járatot és pár napon keresztül figyeltem az árát, 1-2 ezer ft különbséggel mindig ugyan az volt az ár.

Nem veszem még meg mert a pénz csak a következő hónap elején lesz meg rá, viszont h közel ennyi lesz az ára 2-3 héttel később is akkor megveszem.


Előfordulhat hogy egyik napról a másikra hirtelen felmegy az ára? Vagy ugyan ennyi marad 2 hónappal később is?(persze ha nem telik meg a gép utasokkal bár a szerintem a célpontom nem egy népszerű város a turisták körében). Nézegettem későbbi járatokat is de nyáron, nyár közepén majdnem dupla áron vannak.


2016. febr. 15. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani, hogy hogyan fog változni.
2016. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írták: kívülállók nem tudják megmondani.


Általban az a szabály, hogy minél hamarabb veszed, annál olcsóbb, de ebbe belejátszanak a reklámok, mennyire veszik a jegyet (ha gyorsan telik a gép, akkor kilő az ár, ha túl lassan, akkor lemehet. A légitársaság célja az, hogy a legnagyobb haszonnal telerakja a gépet. Tehát az, hogy te ebből a legjobb árat húzd ki, tudnod kéne az összes foglalást, ami nem igazán lehetséges.


A legbiztosabb az, ha a leghamarabb megveszed a jegyet, amikor megengedheted magadnak. Lehet, később olcsóbb lesz (ebből lutri) de jó 90% esélyed van, hogy így fogsz inkább spórolni.

2016. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden repülőjárat egy befektetés, egy kockázatos üzlet. A társaságok próbálják annyiért eladnia jegyet, amennyiért megveszik az emberek. Először meghirdetnek egy árat, amit szépen elkezdenek emelni,főleg ha gyorsan fogynak a jegyek. Ha valaki rájön, hogy neki holnap sürgősen el kell mennie A-ból B-be akkor kifizeti a jegyet,bármennyibe is kerüljön. Azonban van még egy effektus, ez a last minute: ha nem sikerült eladni az összes jegyet a társaságnak indulás előtt, akkor a maradék helyeket még mindig megéri olcsóbban, áron alul eladni, mint üres helyekkel indítani a gépet. Ezen kívül lehetnek olyan tényezők, hogy egy földrajzi helynek hirtelen megnő vagy lecsökken a népszerűsége ilyenkor is beüthet egy árváltozás.
2016. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel a kérdéses járatra az azair.cz oldalán, ott találsz egy kis grafikon ikont. Ha arra rákattintasz, megmutatja a jegyed múltbéli árának alakulását.

Tudjuk, hogy a múltból nehéz a jövőre következtetni, de amit megtudhatsz belőle:

- hogy pl hatalmas baromság az, amikor azt terjesztik, a jegyeket minél korábban kell megvenni

- van a jegyáraknak egy határozott íve, jól kivehetően van egy időszak, amikor olcsóbb.


Ha ezt a grafikus módszert jól használod, megnézed korábbi, későbbi járatok árait is, érezheted épp mi az akciós időszak.


Még egy dolog: az árazás egy lutri. Én sem találom meg sok év gyakorlattal a legeslegolcsóbb pillanatokat. Az élet mindig hoz meglepetéseket. Akkor vásárolj, amikor úgy érzed, ez már neked jó.

2016. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!