Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért kerül többe szinte...

Demonlord90 kérdése:

Miért kerül többe szinte valamennyi interkontinentális járatnál, ha átszállással utazom közvetlen járat helyett?

Figyelt kérdés
Nem a kisebb városokra gondolok, hanem a nagyobb "gyűjtő-elosztó" központokra, mint Frankfurt, Amszterdam, London, Párizs. Ha ezekből a városokból venném meg a jegyet közvetlenül, az valamiért jóval drágább, mintha egy kisebb repülőtérről (Budapest, Pozsony, Krakkó, stb) utaznék oda s ott szállnék át. Hol logikus ez?

2015. febr. 3. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért keresel logikát a repülőjegyárakban?
2015. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

mindenre van magyarázat, még ha sokszor baromságnak is tűnik. Spec ennél fogalmam sincs, de érdekelne.

Gondoltam arra is, h a vásárlóerői paritás, azaz, h kint több pénze van az embereknek megvenni a drágábbat. De nem, mert ha például Pestről utazom, átszállít Münchenben, ha Münchenből, akkor Isztambulban, ha Isztambulból, akkor Milánóban, ha pedig Milánóból, akkor Londonban :D

2015. febr. 3. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

En nem igazan ertem mirol beszelsz. Adj peldat. Honnan akarsz utazni es hova?


En LA BUD vonalat jarom meg tobbszor, illetve rokonok jonnek BUD LA vonalon es sajnos nincs kozvetlen jarat, de a 2 atszallasos mindig olcsobb mint az 1 atszallasos, ha lenne gep ami birna a non-stop vonalat, szeritem az tobbe kerulne!


Tovabba idefele olcsobb mint visszafele, vagyis a BUD-LAX jegy mindig olcsobb mint ugyanabban az idopontban a LAX-BUD jegy.

2015. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem lehet esetleg, h azért olcsóbb, mert retúr-jegyet veszel, és az erre járó kedvezményt csak a visszafele útban kompenzálja ki (mint pl az Eurolines járatoknál)?


Egyébként a példákat nagyjából leírtam az előző kommentben és az alcímben. Szóval ha Bp-ről mondjuk Münchenben kell átszállni, s én kimennék Münchenbe, ugyanarra a járatra (amire átszállnék) jóval drágábban kapok jegyet, mint Pestről, ezért Münchenből egy Amszterdami átszállással jutok el olcsóbban. Erre akkor kimennék Amszterdamba, de ott ugyanez a helyzet, drágább lenne ott felszállni, ezért átszállít Párizsban. Párizsban dettó, átszállít Münchenben. Ez kicsit leegyszerűsített példa, de a lényeg sztem érthető.

2015. febr. 5. 12:23
 5/5 anonim válasza:
100%

Nem érdemes logikát keresni.

Kapaszkodj meg ,mi vettünk úgy tengerentúlra jegyet oda -vissza ,hogy előre tudtuk,csak egyirányban fogjuk használni,mert így volt az olcsóbb.

2015. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!