Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ilyen adottságokkal lehetek...

Ilyen adottságokkal lehetek légiutaskísérő?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, idén nyáron már 19

162 cm magas vagyok, és olyan 54-56kg körülbelül. Gyerekkorom óta teniszezek, mindigis sokat sportoltam. Elég fiatalon elkezdtem dolgozni a családi vállalkozásunkban eladóként, tehát van tapasztalatom abban hogy mindig mosolyogjak, kedves legyek a vásárlókkal, konfliktuskezelésben is rengeteg tapasztalatom van. Mivel ott 14 órát kellett dolgoznom szúnet nélkül, úgy gondolom kijelenthetem hogy strapabíró is vagyok.

A nyelvtanulás a sportok mellett a másik erősségem, jelenleg 4 nyelven beszélek, ezek közt van az angol és német. Nagyon hamar tanulok.


Ami miatt kissé aggódom hogy habár minden adottságom megvan ahoz hogy sikeres légiutaskísérő lehessek, jelenleg esti tagozaton tanulok, idén fogok érettségizni. Nem tudom ez mennyire negativum az állásinterjún, mennyire rontja az esélyeimet, mert nyilván jelentkeznek mellettem egyetemet végzett emberek is. Ebben a szakmában ezt mennyire nézik? Tudom, hogy nem kell hozzá, mert ők "képeznek ki" de mennyire vannak fölényben azok akik egyetemen végeztek? Én ezáltal hátrányba kerülhetek?


Az utolsó kérdésem hogy leginkább az arab légitársaságok érdekelnek mint a Qatar,Emirates stb. Ezek közül melyik a legjobb a dolgozókra nézve? És ez azt jelentené hogy oda kell költöznöm? És mennyi esélyem van arra hogy egyből ott dolgozhassak? Vagy előbb kisebb társaságnál kéne kezdenem, es csak utána oda jelentkezni? Jómagam is muszlim családból származom, tehát abszolút nem idegen számomra a kultúra sem.


Köszönöm a válaszokat előre is!! :)



2016. márc. 3. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
162 centisen ne is álmodj róla, még a felső rekeszeket sem érnéd el.
2016. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 21 éves életkor, a csatlakozás időpontjában

• Arm megközelíthető 212 cm állva lábujjhegyre

• minimális magassága 160 cm

• Középiskola végzős (12. évfolyam)

• Folyékony angol (írásbeli és szóbeli)

• Nem látható tetoválás, míg Emírségek Cabin Crew egységes (kozmetikai és kötszer burkolatok nem megengedett)

• Fizikailag fit, hogy megfeleljen az Emirates Cabin Crew követelmények

2016. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszonom, ezek mind megvannak!
2016. márc. 3. 17:54
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Még fiatal vagy, nem nagyon fognak beválogatni sehová sem, emellé alacsony is vagy, tehát eléred a limitet, de általában annyi jelentkezőjük van, hogy sosem választanak alacsonyakat.

Én 19 évesen mentem végig a WizzAir interjúin, és végül azért utasítottak el, mert fiatal vagyok. Akik alacsonyak voltak, azokat pedig az első pár körben ki is szórták.

2016. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Ja, igen, a többi része lemaradt bocsi:). Az arab légitársaságokhoz szinte lehetetlen bekerülni, nagyon komoly szakmai tapasztalat kell hozzá, és hiába írják, hogy 21 év.. 21 évesen annyi esély van rá, mint nekem az Oscarra most rögtön :D. Igen, oda kell költöznöd arra a bázisra, ahová kirendelnek.
2016. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Nezegettem videokat youtubeon lanyokrol akik az emiratesnel dolgoznak, es tobben ugy jutottak be hogy abszolut semmi tapasztalatuk nem volt. Es szinte minden videoban azt mondjak hogy idosebbeket ritkan vesznek fel, tehat 30 felett mar nem jellemzo. Szoval erdekes amit irsz, viszont az biztos h rengetegen jonnek el toluk, mert nem azt kapjak amire szamitanak, folyton keresnek uj munkaerot! Olyat is hallottam aki tobbszor megprobalta es nem jart sikerrel, vegul bejutott!
2016. márc. 3. 20:05
 7/15 A kérdező kommentje:
Volt egy video egy kiscsajrol is aki max. 21-22 lehetett, neki sikerult bekerulni, pedig ahogy a videoban beszelt egy vegtelenul arrogans,bunko parasztkent jott le (nekem legalabbis) es kinezetre sem egy nagy durranas tehat meg arra sem lehetne fogni h azert vettek fel. O 9honap utan otthagyta az emiratest mert keveselte a 300ezer forintos havi fizujat amiben benne volt az emirates altal fizetett lakasa... Nem tudom melyik orszagbol johetett de itt orul az ember ha 300ezret keres havonta, hat meg ha nem kell abbol lakast fizetni... :D
2016. márc. 3. 20:21
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem 30 felett persze:) inkább 24-25 éveseket választanak, mert egy 20 éves lányt, pláne ha még a smink ellenére is kicsit gyerek arca van nem fog komolyan venni egy kellemetlenkedő utas.
2016. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gyerekes arcom nincs, mar most 20felett tippelnek mindig :D most megneztem es felerem a 212cm-t, ez volt a legnagyobb felelmem :D mig betoltom a 21-et addig meg van 2 evem, megprobalom kibirni, es a leheto legtobb infot magamba szivni a munkarol. Bar mar igy is rengeteget olvastam rola es legszivesebben mar holnap kezdenem,sajna varnom kell :)
2016. márc. 3. 21:29
 10/15 anonim válasza:
100%

De ez légitársaság függő.


Ismerek 155cm-est is személyesen. a magyaron kívül 2 nyelven beszél. Az Etihadnél van. Ajánlom.


Én sokat utazom és láttam már picikéket.

2016. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!