Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ilyen adottságokkal lehetek...

Ilyen adottságokkal lehetek légiutaskísérő?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, idén nyáron már 19

162 cm magas vagyok, és olyan 54-56kg körülbelül. Gyerekkorom óta teniszezek, mindigis sokat sportoltam. Elég fiatalon elkezdtem dolgozni a családi vállalkozásunkban eladóként, tehát van tapasztalatom abban hogy mindig mosolyogjak, kedves legyek a vásárlókkal, konfliktuskezelésben is rengeteg tapasztalatom van. Mivel ott 14 órát kellett dolgoznom szúnet nélkül, úgy gondolom kijelenthetem hogy strapabíró is vagyok.

A nyelvtanulás a sportok mellett a másik erősségem, jelenleg 4 nyelven beszélek, ezek közt van az angol és német. Nagyon hamar tanulok.


Ami miatt kissé aggódom hogy habár minden adottságom megvan ahoz hogy sikeres légiutaskísérő lehessek, jelenleg esti tagozaton tanulok, idén fogok érettségizni. Nem tudom ez mennyire negativum az állásinterjún, mennyire rontja az esélyeimet, mert nyilván jelentkeznek mellettem egyetemet végzett emberek is. Ebben a szakmában ezt mennyire nézik? Tudom, hogy nem kell hozzá, mert ők "képeznek ki" de mennyire vannak fölényben azok akik egyetemen végeztek? Én ezáltal hátrányba kerülhetek?


Az utolsó kérdésem hogy leginkább az arab légitársaságok érdekelnek mint a Qatar,Emirates stb. Ezek közül melyik a legjobb a dolgozókra nézve? És ez azt jelentené hogy oda kell költöznöm? És mennyi esélyem van arra hogy egyből ott dolgozhassak? Vagy előbb kisebb társaságnál kéne kezdenem, es csak utána oda jelentkezni? Jómagam is muszlim családból származom, tehát abszolút nem idegen számomra a kultúra sem.


Köszönöm a válaszokat előre is!! :)



2016. márc. 3. 17:00
1 2
 11/15 anonim válasza:

Szia!

Itt egy blog, egy magyar lány írta, aki az Etihadnél dolgozott, írt arról is hogy került be, illetve milyen volt az élete kint, és a munkája. [link]

Kitartást, és sok sikert

2016. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia. Most találtam rá a kérdèsedre. Nekem van egy ismerősöm az Emiratesnél. 25 éves a lány, görög. Kb 3 éve ismerem, Krétán dolgoztunk együtt egy hotelben, akkor ő még pincérnő volt. (Nyári munka volt mindkettőnknek, én egyetemista voltam). Szóval már akkor mondta, hogy ősszel megy kurzusra, légiutas kísérőnek. Egy évig Görögországban volt légiutaskísérő, majd utána 2 évig Franciaországban és 2015-től van az Emiratesnél, Dubaiban lakik, a lakást a cég fizeti. Kb 164 cm, nem vékony de nem is kövér, olyan 60 kg-ra tippelném. Az uniformisos képein mindig erős színű rúzst visel :D tudom, hogy nagyon nagyon jól keres, mert míg Görögben elég csóró volt, a cuccai is olcsók voltak, most kb 700 euros cipőket vásárol, utazásai alatt pedig rengeteget kirándul. Mostanság csak chaten beszélek vele, de tudom, hogy imádja a munkáját. Őszintén én őt sosem tudtam volna elképzelni légiutas kísérőként, mivel úgy vettem észre hamar pánikba esik, érzelmes, indulatos (pl a főnöke egyszer lekiabálta, fél órát sírt, a vendégek között is sírva szolgált fel, nem volt képes elfolytani az érzelmeit). Szoval ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem kezdj egy kisebb társaságnál, mont pl RyanAir. (Onnan is van egy ismerősöm, de ő fiú, és Svédországba kellett költöznie, neki nem sikerültek a vizsgái az egyetemen, elment a RyanAirhez, és rögtön fel is vették. Ő ideiglenes állásnak akarta, de ma már ott nem hagyná. Azt tudom, hogy min. 2 évig kellett ott maradnia, és 2500 eurot keresett. Ez 6 éve történt, azóta nem tudom hogy változott a dolog. Bocsi a regényért, remélem segít valamit.
2016. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*elfojtani
2016. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Azt nem tudod esetleg mondjuk megkerdezni a gorog ismerosodtol hogy mennyire fontos h korabbrol mar legyen legiutaskisero tapasztalatod? Szval h nala mennyit szamitott h korabban is dolgozott csak mas leitarsasagoknal?
2016. márc. 29. 23:05
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem követelmény, ezért nem is fontos, de hatalmas előny! Nem.sokan kezdik az Emiratesnél vagy a Qatarnál, így akik oda jelentkezik az már jelentkezik némi tapasztalattal, és inkább választanak olyan embert, mint egy kezdőt. Az viszont 100%, hogy 21 évesnek kell lenned.
2016. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!