Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A beszállókártyán útlevélszám,...

A beszállókártyán útlevélszám, de személyivel utazom. Gond lesz?

Figyelt kérdés

A Wizz Airrel utazom Romániába. A check-innél az útlevelem adatait adtam meg, de időközben kiderült, hogy egy hivatalos ügy miatt lehet nem kapom az utazásig vissza az útlevelemet. A gond az, hogy a beszállókártyán az útlevelem adatai vannak meg, és félek, hogy gáz lesz belőle, ha személyit mutatok. Ez reális félelem? Beleköthetnek?


Még soha nem repültem, nem tudom mennyire veszik ezt komolyan, és az utasfelvételi adatokat már nem tudom módosítani.


2016. márc. 29. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyedül a nevedre fognak egy unott pillantást tekinteni. Ha az stimmel, mehetsz.

Jó tanács: ha külföldre utazol, alapból hanyagold az útlevelet.

2016. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Utazáskor hanyagolni az útlevelet? Az kicsit gázos, főleg ha valaki elhagyja Európát ☺ Szerintem felengednek, de nem véletlenül kell megadni számot, Kovács István utazhat akár 3-is egy járaton.. Nincs fénymásolatod az útleveledről?
2016. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A fénymásolat is jó? :-) (Igen, gyökér vagyok, tudom.)
2016. márc. 29. 10:19
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Útlevelet, személyi igazolványt nem lehet fenymasolni ilyen esetre. Mondjuk olyan sincs, hogy elveszik tőled és nem adják vissza.
2016. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Mi az a hivatalos ugy, ami miatt nem kapod vissza az utleveled?


Mert ha csucsul epp egy konzulatuson vizumra varva, akkor vigyel fenymasolatot meg a szemelyidet, es megmondod hogy te vagy te, csak sajna megse sikerult magaddal hozni.


Ha viszont bevonta a rendorseg mert nem utazhatsz kulfoldre, akkor erosen mas a helyzet.

2016. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, egy másik ország konzulátusa vizslatja a fejemet.


Időközben megtaláltam: "A repülőtéri biztonsági ellenőrzésnél és a beszállókapunál ugyanazokat az úti okmányokat kell bemutatni, amelyek adatait az internetes utasfelvétel során megadta."


Ezek szerint kell az útlevél. Azt viszont nem értem, hogy ha gyakorlatilag minden szart módosíthatok a nevemen és a járaton kívül a beszállókártyán, akkor miért nem tudom átírni az útlevelet személyire...

2016. márc. 29. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert a kettő nem ugyanaz. De épp felhivhatnad az ugyfelszolgalatot és megkerdezhetned, hogy mi a megoldás erre az esetre
2016. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de a profilomban szabadon módosítok, ahogy akarok. Nevet változtatni nem enged, mivel abban nem módosítok... Érdekes egy helyzet, ebből telefon lesz.
2016. márc. 29. 11:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Azzal kell utaznod ami a beszallòkàrtyàn van. Hìvd fel őket, módosìtjàk, de biztos nem ingyen.
2016. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem van esely hogy ezt megvaltoztathatod ha felhivod oket.


Azert lett kitalalva, mert tucatnevekbol Kovacs Janos van egypar, raadasul 3-4 karakterig szabad is elterni (mert elofordul hogy elirjak a nevet KOCSIS helyett KOKSIS meg ilyenek)

2016. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!