Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Túlsúlyos embernek elég egy...

Túlsúlyos embernek elég egy sima hely repülőn, vagy válasszuk a nagyobb lábrészes ülőhelyet?

Figyelt kérdés
140-150 kg körüli személy,félek hogy nem lesz elég a sima hely neki. A nagyobb lábrészes helynél az ülő rész is szélesebb?

2016. márc. 30. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Mindenképpen olyat kérjetek. Én 55 kg vagyok, 174 cmhez, de a sima lábrészeknél már nekem is kényelmetlen. Az ülés nem lesz szélesebb, csak nagyobb a hely magad előtt.
2016. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, melyik légitársaság, de ha mód van rá, foglalás előtt mindenképpen eressz meg egy telefont - ez már akkora súly, ami problémát okozhat a gépen is (nem diszkriminálok, de van olyan kitétel, hogy pl. túlsúlyos ember nem ülhet előre, márpedig, ha jól emlékszem, a nagyobb lábrészes helyek meg pont ott vannak)
2016. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A szárnynál a vészkijáratnál nagyobb a lábrész, viszont az ülések szélessége fix.
2016. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vészkijárati sorba nem ülhet túlsúlyos utas.
2016. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tùlsùlyos utasok nem ülhetnek vèszkijàratnàl. Gond esetèn lassan mozognak, ami gondot okozhat.
2016. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
első osztályra vegyetek jegyet. ott van bőven hely.
2016. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb labter egyaltalan nem segit ezen a probleman, attol nem megy ossze keresztben a feneke, hogy kinyujthatja a labat. Vagy ket helyet kell neki foglalni, ilyenkor meg kell nezni a legitarsasag oldalan (vagy fel kell hivni az ugyfelszolalatot), hogy hogy kell ezt a foglalasnal jelolni es mennyibe kerul, vagy pedig magasabb osztalyra kell helyet foglalni, ahol szelesebbek az ulesek. 140 kg-val nem fer bele turistaosztalyon egy ulesbe.
2016. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

[link] oldalon beütöd a járatot dátummal és kiadja, hogy milyen géptípus van kiírva és azon milyen paraméterű székek vannak, az alapján lemérheted, hogy egy hasonló méretű székbe mennyire férne be. A nagyobb lábrész ahogy előttem is írták nem befolyásolja az ülés szélességét.


Vagy vegyetek neki két jegyet vagy valaki elég sovány üljön mellé, ő meg az ablakhoz és akkor nyomorogva, de befér 2 ember 2 helyre.

2016. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, valószínűleg easyjettel megyünk,majd megnézem ezt a seatguru nevű oldalt alaposabban,köszi még egyszer.

Az első sorba ülhet túlsúlyos személy?Csak mert írtátok,hogy vészkijárathoz nem ülhet.

2016. márc. 31. 02:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Wizzair szabályok, Easyjet-et nem tudom, de nyilván hasonló - repülésbiztonsági okokból.


" Első sorban lévő ülőhelyek:


Az Első sorban lévő ülőhelyek a kabin első sorában találhatók. Repülésbiztonsági okokból az alábbiakban felsorolt utasok NEM jogosultak arra, hogy az 1. sorban üljenek:


18 évesnél fiatalabb utasok

Túlsúlyos utasok

Várandós utasok

(Két évesnél fiatalabb) kisgyermekkel utazók


Nagyobb lábterű ülőhelyek:


A nagyobb lábterű ülőhelyek a vészkijárat melletti sorokban találhatók. Repülésbiztonsági okokból az alábbiakban felsorolt utasok NEM jogosultak arra, hogy ezekben a sorokban üljenek:


18 évesnél fiatalabb utasok

Túlsúlyos utasok

Segítséget igénylő utasok

Várandós utasok

(Két évesnél fiatalabb) kisgyermekkel utazók "

2016. márc. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!