Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lufthansa / TAP Portugal /...

Lufthansa / TAP Portugal / repülőjegy lemondásakor nagyjából mennyi pénzt bukok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja megvásároltam a páromnak és magamnak a nyaralásunkra a repjegyeket (egybe vettem oda vissza útra a repjegy.hu-n, a kiszolgáló a Lufthansa és a TAP Portugal), a kifizetett összeg kereken 300 000 ft volt. Most úgy adódott, hogy előfordulhat, hogy lemondanám az egész utazást és azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy egy ilyen repülőjegy visszamondásánál - tapasztalatok szerint - nagyjából mekkora az az összeg, amit buknék?


Minden választ előre is köszönök!



2016. ápr. 17. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sima turistajegynél, ha csak nincs biztosításod, nagy eséllyel az egészet bukod. Csak business és módosítható jegyeknél van reális pénz visszafizetés. Nézd meg a jegytepísudat és az ahhoz tartozó feltételeket.
2016. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
végig economy, most próbálom megkeresgélni a Lufthansánál és a TAP-nél, hogy erre mi vonatkozik, bár az a sejtésem, hogy ez nem az a nagyon visszatérítős fajta... :( mindenesetre azért holnap megkérdezem majd a repjegy.hu ügyfélszolgálatát is, hátha mégis rosszul tudok valamit és anno vettem rá mondjuk biztosítást is.
2016. ápr. 17. 18:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból, kb 5%-t kapod vissza, a lehető legjobb esetben.
2016. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A másik: a biztosítás mit sem ér, az csak arra van ha pl eltöröd a gerinced, arra egy fillért sem fizet hogy te meggondolod magad.
2016. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha sima economy, akkor szinte biztos hogy búcsút inthetsz a pénznek, sajnos.
2016. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát akkor nincs más választás, mostmár valahogy mindenképp meg kell oldanunk, hogy elmenjünk akkor és oda nyaralni, mert ennyi pénzt nagyon nem szeretnék csak úgy kidobni az ablakon :(


mindenesetre nagyon szépen köszönöm a válaszaid, legyen szép estéd! :)

2016. ápr. 17. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
ha gyűjtőoldalról vetted akkor ne a légitársaságnál érdeklődj, mert el fog úgyis hajtani
2016. ápr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem magas osztalyu jegyek akkor vagy nem lesz visszavalthato vagy kb. visszakapsz egy tizest (ha jo napjuk van), szoval mindenkepp menjetek. De amugy nem is ertem hogy hogyan jott ez igy ki? Kifizettek egy halom penzt es aztan mi tortent?
2016. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Önző módon megszerveztem egy nyaralást egy olyan helyre, ahova a párom nem feltétlenül szeretne menni, csak én - és úgy voltam vele, hogy biztos örül majd neki, így nem is beszéltem vele róla túl sokat, csak megvettem a repjegyeket és lefoglaltam a szállásokat (gyönyörű hely egyébként, egy aprócska sziget az Atlanti-óceánon, csak a barátom nem szeret annyit és annyira utazni mint én, és kezdem belátni ahogy közeledik az indulás ideje, hogy neki tényleg nem vágya az, hogy oda menjünk... beletörődött, de bánt, hogy elrángatom egy hosszú útra, amihez neki nincs is valójában kedve, csak én pörögtem túl a dolgot mivel nekem nagyon tetszik az a hely, és túl önző voltam, nem vettem figyelembe az ő kívánságát/vágyait. viszont mostmár mindegy, mondtam neki hogy lemondanám az egészet, mert szeretném ha boldog lenne és akkor menjünk oda ahová ő kívánkozik, de visszakozott és biztosított róla, hogy nem gond, ne mondjam le, ne bukjunk egy forintot se, elmegyünk és kész - nekem pedig lecke ez egy életre, hogy tök mindegy mi mennyire tetszik nekem és tök mindegy hogy úgy gondolom hogy ennek ő is örülni fog, mielőtt cselekszem mindenképpen beszéljek át mindent vele, nehogy megint olyan helyzetbe kerüljek, hogy látom rajta, hogy semmi kedve és már nem tudok mit tenni, nem csinálhatom vissza és az, hogy látom hogy neki semmi kedve, az az én kedvem is szegi és a kezdeti "úristen de várom"-ból "jajj bárcsak lemondhatnám" legyen - nagyjából ennyi a történet).
2016. ápr. 18. 22:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért annyi ne sajnáld szegényt... Mármint ne haragudj, ez nem párkapcsolati szekció tudom, de a soraidból kb. csak úgy sugárzik, hogy ki uralja valójában a kapcsolatotokat, és hogy kinek kell megalázkodnia, ha urasága nem akar valamit. Jelen esetben élvezni a szép időt az Atlanti-óceánon... Ez azért nagyon durva. Mert persze, legközelebb beszéld meg kicsit jobban, de azért nem kell rögtön a sarokba ültetned magad, mert szeretnél nyaralni menni. Nem arról van szó, hogy tudtán kívül új munkát kerestél neki, meg elköltöztetted őt az ország másik felébe... Csak egy sima nyaralás egy gyönyörű helyen, és elég bunkó, hogy ilyen szintű bűntudatot ébreszt benned.
2016. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!