Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Online repülőjegy vételnél...

Online repülőjegy vételnél lehet-e sima Maestarcarddal fizetni? (Wizzair)

Figyelt kérdés
Május 21én megyek Bpről Glasgowba. Tudok sima bankártyával fizetni, vagy kell ilyen dombornyomott kártya hozzá? És a beszállókártyát csak 7 nappal az indulás előtt tudom kinyomtatni?

2016. máj. 11. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Mastercard az dombornyomott, tehát jó.
2016. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"s a beszállókártyát csak 7 nappal az indulás előtt tudom kinyomtatni?"


Nem, 30 nappal indulás előtt, de ezen információk mind le vannak írva a Wizz weboldalán, csak venni kéne a fáradságot és el kellene olvasni.

2016. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A honlapjukon lévő tájékoztatás szerint dombornyomott kártyával lehet fizetni a repülőjegyért.

A fedélzeten nem fogadják el az elektronikust. Saját fülemmel hallottam.


A jegyért fizethetsz átutalással is.


A beszállókártyát pedig 30 nappal az indulás előtt már lehet nyomtatni.

2016. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az első hülyeséget beszél, a mastercard nem dombornyomott, de van dombornyomott MC is. Nem kell dombornyomott bankkártya, ha a bankod engedélyezi az online fizetést akkor simán tudod használni.
2016. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Felejtsétek már el ezt a dombornyomott hülyeséget netes vásárlásnál. :D

Természetesen tudsz kártyával fizetni.

2016. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

# 4/5 Időpont ma 20:28

Abban igazad van, hogy kétféle Mastercard van.


Viszont az egy dolog, hogy a bank engedélyezi az elektronikus Mastercardon is a netes használatot.

A légitársaságok egy része esetében még mindig csak dombornyomott kártyával lehet fizetni. A Wizzair is ilyen.



# 5/5 Időpont ma 22:15

A smiley és a laza odamondós stílus ellenére még nem fog megváltozni a valóság.

Nyilván nem vásároltál még repülőjegyet saját magad. A jószándék oké, de a kérdezőnek gondja lesz belőle, ha téves infot adsz.

2016. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Már a kérdés is kicsit félrevezető, ugyanis olyan nincs, hogy Maestarcard. Mastercard van vagy Maestro.

A weboldalukon lehet mindkettővel fizetni, a mobil alkalmazásban viszont csak Mastercarddal.


Becsekkolni 30 napon belül lehet.

2016. máj. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

#6 Nem adtam téves infót. Nem számít, hogy a kártya dombornyomott e. Wizzairnél sem. Én sima OTP Junior számlámhoz kapott alap kártyával vásároltam már jópárszor jegyet neten.

Amelyik kártyának van a hátulján hárojegyű cvc szám, azzal tudsz vásárolni. De kérdező, az a legegyszerűbb, ha megpróbálod.

2016. máj. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

# 7/8 Időpont ma 05:32


Miért lenne félrevezető? Mastercard is van dombornyomott is és elektronikus is.

Még nem hallottál róla?


Tessék kerestem két példát:

[link]

vagy

[link]



# 8/8 Időpont ma 07:41


A Wizzair honlapján lévő tájékoztatás mást mond.

És mondom, olyat már a saját fülemmel hallottam, hogy valakinek nem fogadták el a nem dombornyomott kártyáját a fedélzeten.


Feljebb már írtam, hogy az csak a dolog egyik része, hogy a bank engedélyezi a netes használatot. Az elfogadóhelyen is múlik, hogy tudod-e azt a típusú kártyát használni.



Na jó hosszú válasz lett végül.

2016. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Fizetési módok


A Wizz Air a Visa, MasterCard, Maestro, UATP, valamint a Wizz bankkártyákkal történő hitel- és betéti kártyás fizetéseket fogadja el. Amennyiben nem rendelkezik hitel-/betéti kártyával, vagy a kártyája nem használható online fizetésre, utazását kifizetheti banki átutalással vagy Wizz számláján lévő egyenlegével is."


Annyi a feltétel, hogy alkalmas legyen online fizetésre.

Az meglehet, hogy a fedélzeten nem fogadták el a kártyáját. Bár az sem feltétlen azért lehetett, mert nem volt dombornyomott.

2016. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!