Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőjeggyel, beszállással...

Repülőjeggyel, beszállással kapcsolatos kérdések lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Volna pár kérdésem

Repülőjegynél mennyire fontos a QR kód? kinyomtattam viszont picit halvány, mivel kifogyott a fekete patron..


Lehet telefonról beolvastatni a QR kódot, hogyha esetleg mégsem lenne jó a nyomtatott változat?


Hogyan zajlik a repülőtéren a kapuk/ellenőrzések? Nem repültem még sose.. nincs feladott poggyássz, csak kézi.. online check megvolt..EasyJet repülővel utazom.


köszi


2016. máj. 23. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer kinyomtattak egy újat ingyen a reptéren, mert halvány volt.
2016. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mit ír a légicég szabályzata, mert szeretnek hülyeségek miatt extra pénzt szedni. Ha be lehet mutatni telefonon, akkor nem gond, de lehet, hogy a wizznél ehhez valami külön app kell, én eluntam azzal foglalkozni.


Ha csak kézipoggyászod van, és becsekkoltál online, akkor egyből mehetsz a biztonsági ellenőrzéshez. Otthon előre tedd bele a folyadékokat egy külön erre rendszeresített kis zacskóba, mert azt nézik. Egyik folyadék sem lehet nagyobb 100 ml-nél, és nem lehet belőlük több 10 db-nál, és bele kell férniük az 1 literes lezárható tasakba.


Odaérsz a biztonsági ellenőrzésnél. Veszel 2-3 ládát. Az egyikbe bedobod a táskád, a másikba a kabátod, zakód, napszemüveged, a folyadékokat külön zacskóban, a levetett órádat, övedet, a zsebeid tartalmát (kulcs, tárca, telefon, repülőjegy, igazolványok stb.) egy harmadikba mehet a laptop/tablet, ha van, és a levett cipőd. Zokniban/mezítláb, vagy ha akarod, adnak műanyag műtős zoknit, egy szál ingben és nadrágban öv nélkül átsétálsz a kapu alatt. Ha szerencséd van, nem csipog. Ha csipog, végigtaperolnak, és átnéznek egy kézi fémdetektorral is.


Ha ezzel megvagy, akkor összeszeded a röngtenvizsgálat után a cuccodat, felöltözöl, összepakolod, és megkeresed a kaput, ahonnan indul a gép, ha ki van már írva. Ha nincs kiírva még, nincs felszállás, akkor vásárolgathatsz, kávézgathatsz a terminálban. Ha van egy flancosabb, pl. arany MasterCard kártyád, akkor be lehet ülni a MasterCard Lounge-ba is, ott ingyen kávézhatsz, kapsz sneaket, üdítőt.


Az a lényeg, hogy boardingra legyél a kapunál, ott már eligazítanak, hogy felszállj. Arra készülj, hogy fapadosnál, ha nem jó a kézipoggyászod mérete, irtózatos pénzért tudod csak felvinni. Nem viccből van centiméter a WizzAir biztonsági tájékoztatók oldalán. Nekem sokáig nem akarta elárulni a stewardess, miért van, illetve kamuzott, azt mondta, az utasok hajhosszát mérik vele, hogy ha baleset van, akkor a hosszú hajat össze kell kötni.

Aztán az egyik elárulta, hogy valójában a csomagokat mérik ezzel, ha valamelyik nagynak tűnne...

2016. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Halk megjegyzés: a beszállókártyán lévő kétdimenziós vonalkód nem QR kód hanem PDF417 ami a ISO 15438 szabványban van leírva. A QR kód az ISO 18004.
2016. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az e-mailban kiküldött visszaigazolásban nem vonalkód, hanem QR-kód van. Nincs rá szükséged, amennyiben otthonról, online jelentkezel be és csak kézipoggyászod van. Ilyenkor egyenesen a biztonsági ellenőrzésre mehetsz. Ha van feladandó bőröndöd, akkor úgyis a pulthoz kell sorba állj és ott is elég neved (és útleveled), azonnal megtalál. Jó utat.
2016. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na akkor még egyszer: ez van a beszállókártyán: [link] ez meg a QR kód: [link]
2016. máj. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az illusztrációd éppen egy QR-kód !

A vonalkódon, miként a neve is mutatja, vonalak vannak:

[link]

2016. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Életemben nem kellett még cipőt levennem biztonsági ellenőrzésen, csak magassarkúsoknál láttam eddig.
2016. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden olyan cipőt le kell venni, amiben glengvas van, de sok másmilyen cipőben is van fém. Mindig leveszem - nő vagyok. Ha csipog, úgyis visszaküldenek, és 90 százalékban becsipog a cipőm.
2016. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!