Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szóval a repüléssel kapcsolatb...

Szóval a repüléssel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Tudnátok segíteni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Először is fontosabb infók... Sosem repültem még sehova, tehát így elég tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Amerikába fogok repülni Októberbe, Novemberbe pedig vissza.

Először is sokat hallottam, hogy üres üveget lehet felvinni a gépre, amit ott megtölthetek vízzel fent. Ez igaz?

Illetve mivel elég hideg időszakban megyek, talán itt még nem lesz olyan hideg, hogy télikabátot viseljek, de valószínűleg ott már igen. Szóval, csak az érdekelne, hogy ha viszek magammal télikabátot és nem a nagy bőröndbe tenném bele, amit az utolsó állomáson kapok meg, akkor a kézipoggyászhoz hozzá mérik? Mert az elég kellemetlen lenne, ugyanis a kabát maga nem nehéz, de a benne lévő bunda már eléggé... Azt olvastam, hogy az ilyen dzsekiket és egyebeket hozzá mérnek a kézipoggyászhoz.

Valamint, hogy a gépeken általában mennyire van konnektor? Ha esetleg a telefon úgy dönt, hogy nem bírja tovább a szolgálatot?!:)

Illetve a jegyekkel kapcsolatban. Mindenképpen ki kell nyomtatni a jegyeket? Vagy elég valamilyen kódot, amit kaptunk hozzá?

És, hogy a cipőket mindig le kell venni?

Nem tudom, egyelőre ennyi kérdés jut eszembe. De írjatok le minél több tapasztalatot, véleményt, vagy amit fontos tudnivalónak találtok.

Köszönöm előre is!



2016. júl. 6. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég furcsa kérdéseid vannak. Azok a ruhák ami rajtad van azt nem fogják hozzá számolni a csomaghoz. Amíg intézed a csomagfeladást, addig rajtad van na bumm 5 perc.

Jegyet nem muszáj kinyomtatni, foglalási szám legyen nálad. Gondolom nem fapadossal utazol, így ingyen tudsz becsekkolni a reptéren.

Üres üveget vihetsz, de általában adnak inni. A reptér mosdós vize nem a legjobb.

Konnektor nincs ☺ Néhány gépen van viszont telefontöltési lehetőség USB töltőn keresztül. De elég gyengén tölt.

Cipőt miért kellene levenni? Max. biztonsági ellenőrzéskor.

2016. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

" Először is sokat hallottam, hogy üres üveget lehet felvinni a gépre, amit ott megtölthetek vízzel fent. Ez igaz? "

Mégis milyen vízzel töltenéd meg? A wc-ben a kézmosó vízzel?

Felesleges üres üveget vinni. Hosszú útra adnak inni.

" ha viszek magammal télikabátot és nem a nagy bőröndbe tenném bele, amit az utolsó állomáson kapok meg, akkor a kézipoggyászhoz hozzá mérik? Mert az elég kellemetlen lenne, ugyanis a kabát maga nem nehéz, de a benne lévő bunda már eléggé... Azt olvastam, hogy az ilyen dzsekiket és egyebeket hozzá mérnek a kézipoggyászhoz. "

- Ha a téli kabátodat a feladandó bőröndbe teszek, akkor miért mérnék a kézipoggyászodhoz?? Ugye tudod,hogy az két különböző bőrönd??

Egyébként nem kell sok ész hozzá, hogy a kabátodat szépen felveszed, és így mint ruhaviselet lesz rajtad nem pedig + súly. Októberben már el kell a kabát otthon is. Ha meg nem, akkor is kibírsz fél órát amíg a vizsgálat tart.

"Valamint, hogy a gépeken általában mennyire van konnektor? Ha esetleg a telefon úgy dönt, hogy nem bírja tovább a szolgálatot?!:)

- nincs konnektor. Van lehetőség a gépen lévő kis monitoron zenét hallgatni, filmet nézni.

"Illetve a jegyekkel kapcsolatban. Mindenképpen ki kell nyomtatni a jegyeket? Vagy elég valamilyen kódot, amit kaptunk hozzá? "

- mindenképpen nyomtasd ki.

"És, hogy a cipőket mindig le kell venni?"

- Igen, le kell venni, de ez miért gond? Leveszed, átmész a fémkapun, felveszed a cipőd. Mindössze pár perc az egész.

2016. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző: a kérdező azt írta, hogy nem akarja a feladandóba tenni.


Én mindig külön vittem kézben a kabátomat, sosem érdekelt senkit. De tényleg maximum annyi, hogy felveszed, amíg az ellenőrzés tart, vagy ha belédkötnek emiatt.

2016. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Itt mindenki olyan rohadt okos amúgy, nem értem miért nem tudtok normálisan válaszolni megjegyzések nélkül. Miért ne lehetne megtölteni a "kézmosó" vízből? Otthon te nem ugyanazt a vizet iszod mint amivel kezet mosol? A szövegértésre meg figyelni kéne mielőtt elkezdesz okoskodni, teljesen világosan leírta, hogy NEM akarja a FELADANDÓBA rakni a kabátját.
2016. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert felesleges cippelni üres üveget. Van olyan reptér ahol csak langyos víz folyik, plusz alig lehet betömöszölni a csap alá. Plusz ezek az érzékelős két msp. folyó csapokkal vízet tölteni művészet. A gépen ugxis kap. De ez csak tipp volt, tőlem vödröt is vihet magával, szóval nem tudom miért akadtál ki ennyire.
2016. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a trükköm az üvegre, hogy a belső váróban veszek egy fél literes ásványvizet a Burger King/KFC vagy hasonló helyen. Azt lehet iszogatni, utántölteni. Ha meg már nem kell, akkor kidobni.

Nem túl olcsó, de ezeknél még megfizethető és nem köthet bele senki se.

Visszafelé szintén a legolcsóbb helyen elszórom a maradék centjeimet rá.

2016. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Feltételezem, hogy nem fapadossal mész, így nem kell az üres üveggel foglalkozni. A gépen korlátlanul kapsz inni (szeszes ital korlátozott v. fizetős). Ha mégis szomjas lennél addig, Budapesten a Duty Free-ben most 1,5 euro a 0,5l-es víz.


A kabátot mindenhol külön nézik. Simán felviheted. Én vinném magammal. Kaphatsz takarót, de nálam egy hosszú járaton nagyon hidegre állították a légkondit, és a téli kabát+takaróval volt jó, pedig én akkor a 30 fokba utaztam.

Nézd meg a légitársaság honlapján, hogy az adott géptípus milyen felszereltséggel rendelkezik.

Inkább nyomtasd ki a jegyed, ha lemerül a telcsid, mit csinálsz?


A cipőt max. a biztonsági ellenőrzésnél kell levenni, de nem mindenhol. Budapesten simán át tudtam menni cipőstül, míg pl. Eindhovenben cipő nélkül is jelzett a rendszer.

Londonban (Gatwick) kötelezően levetették a cipőt.


Időben legyél a reptéren, mert a biztonsági ellenőrzés (a sok kapu ellenére) elhúzódhat. Inkább bent legyen több időd (Wc, nézelődés, vásárlás), minthogy rohanni kelljen.


Útlevél (ESTA), repjegy, pénz kéznél legyen, hogy ne legalulról kelljen elővenni. Budapesten kellenek az iratok a csomagfeladásnál, a biztonsági ellenőrzésnél, meg a kapuknál (mikor a saját járatodra mész).

A Duty Freeben történő vásárláshoz kell a beszállókártya.


Fölösleges odatömörülni a a kapuhoz, mikor elkezdődik a beszállás. Ráérsz odamenni, amikor már kevesen vannak, ha bent vagy nem nagyon hagynak már a reptéren (hangoson is hívnak). Fix helyed van, jobban levegős a terminál, mint a repülő. A repülőn meg pakol mindenki, egymás hegyén hátán.

Van, ahol soronként van a beszállítás a tumultus elkerülése miatt, de Bp-n nem, esetleg az átszálló helyeden, illetve a visszaútnál erre érdemes figyelni.


Ha megáll a gép, akkor is ráérsz, mert amíg nem kap folyosót, vagy lépcsőt+buszt nem nyitják ki az ajtót. Amikor mehet a nép, seperc alatt le lehet jutni, felesleges a folyosón megrakodva várakozni akár 10 percet.

Mi most kisgyerekekkel utaztunk, velem ült az egyik nagyobb, meg a csecsemőnek számító 1,5 éves. Volt 3 kézipoggyász + háti hordozó + a Duty Free-s zacskó, és bár utolsónak szálltunk le, de 5 perccel az ajtó nyitása után (több idő volt, míg magamra aggattam a cuccot, meg a gyereket).

2016. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!