Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan kell repülővel utazni?...

Hogyan kell repülővel utazni? Úgy értem a reptérre megérkezés után mit tegyek, merre menjek?

Figyelt kérdés
Fapadossal mennénk decemberben Londonba. Érdekelne hogy lehet bőröndőt és kézipoggyászt is vinni? Ha igen a bőröndöt a leszálláskor hogyan kapom meg? Valaki segítsen légyszi, sosem utaztam még repülővel.

2016. júl. 18. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fapadoson a feladott poggyászért külön kell fizetni, a kézipoggyásznak megadott maximális méretei vannak. A légitársaság honlapján meg tudod nézni ezeket az infókat, gondolom, Wzzairrel vagy Ryanairrel mentek, utóbbi normálisabb a csomagok terén.

A reptéren meg kell keresni a légitársaság pultját (ki van írva) és feladni a bőröndöt, ha van. Utána lehet felmenni a biztonsági ellenőrzésre (a beszállókártyát ki kell otthon nyomtatni.) 1 dl-nél nagyobb üvegben nem lehet nálad folyadék (dezodor, parfüm stb. sem), a többiektől úgyis látni fogod, mit hova tegyél. Aztán megkeresitek az információs táblán, melyik kapunál (gate) indul a járatotok, a járatszám rajta van a repjegyen, és legalább félórával indulás előtt odamentek. Addig lófrálhattok, nézelődhettek.:-)

2016. júl. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
olvasd vissza a több ezer ugyan ilyen kérdéseket és válaszokat
2016. júl. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 savanyújóska ***** válasza:
100%
Ami még lemaradt, hogy repülésnél egy jó ökölszabály, hogy a kiírt indulási időpont előtt két órával már a reptéren vagy, ez általában a közepes reptereken, mint a budapesti is, 20-40 perc várakozás a kapu előtt, de például nagyobb helyeken (Párizs, London) simán elmehet 1,5 óra is csak arra, hogy átszállj egy gépre. Biztonsági ellenörzésnél övet fém cuccokat zsebből eleve érdemes levenni, hogy ne csipogjon be, útlevél a kézben, és semmilyen hegyes fémtárgyat ne vigyél magaddal, mert el fogják venni (bicska, körömolló, kanálgép kés/villarésze, ilyesmi), műanyag evőeszköz mehet, illetve a feladott poggyászba is mehetnek ezek a tételek. Üres üveget átvihetsz, és a mosdóban meg tudod tölteni, ha van rá igény, és nem akarsz rá költeni. Hirtelen még ennyi, nekem még az szokott fontos lenni, hogy leszálláskor ásítsak/rágózzak, hogy ne duguljon be a fülem, ha a tied is elkezd bedugulni, akkor ásíts nagyokat, mert elég jó 1-2 órás fejfájást lehet így összeszedni. (De ha figyelsz esélytelen, én elaludtam leszálláskor, abban az egy esetben :P). Leszálláskor, ha van feladott poggyászod, akkor lesznek ilyen futószalagok a kijárat előtt, ott meg kell keresni, ahol a te géped széma van kiírva (pl. BR234 - London) és ha minden jól megy, előbb-utóbb szembe fog jönni a csomagod. Érdemes felmasnizni a fogóját, vagy ilyesmi, és akkor hamarabb felismered a sok bőrönd között, illetve összekeverni sem fogod máséval. Ha utána vam vámellenőrzés, akkor neked a zöld folyosó kell.
2016. júl. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:)
2016. júl. 19. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!